Mimarlar Workshop bu yıl Fransa Cannes’ta 23. kez düzenlenen dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM’de aldığı iki ödülle geceye damgasını vurdu.

Editör
18.03.2013

 

Mimar Mehpare Evrenol imzalı Sinpaş GYO’nun Bosphorus City Projesi  MIPIM’de Türkiye’nin en iyi projesi seçilirken,  SAF GYO’nun Akasya Acıbadem projesi Göl ve Koru etaplarıyla “People’s Choice Awards (2013’te Halkın Seçimi)” kategorisinde halkın birincisi seçildi.

14 Mart Perşembe günü Fransa Cannes’ta düzenlenen ödül töreninde, Mimar Mehpare Evrenol yürütücülüğündeki Mimarlar Workshop tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City “ En İyi Türk Projesi” kategorisinde jüri oylaması ile birincilik ödülüne layık görülürken, SAF GYO’nun Akasya Acıbadem projesi ise, Göl ve Koru etaplarıyla  “2013’te Halkın Seçimi” kategorisinde birinci oldu. 

Fransa’dan 2 ödülle dönen Mimar Mehpare Evrenol;  “Uluslararası başarısını kanıtlamış pek çok dünya devi ile aynı platformda yer almaktan ötürü çok mutlu oldum. Bu fuara birçok proje arasından seçilip 2 projemizle katılıyor olmak bile bizim için gurur vericiydi.

Akasya Acıbadem Tamer Tunbiş’in liderliğinde, Bosphorus City projemiz Burak Karaca liderliğinde yaklaşık 15’er kişilik ekiplerle ortaya kondu. Emeği geçen ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account