İnşaat sektörünün önde gelen şirketlerinden Büyükhanlı GYO yurtdışında da yatırımlarına devam ediyor. Büyükhanlı GYO, Opus Land Development SA firmasını kurarak Romanya Bükreş’te Avrupa standartlarında yeşilin ağırlıkta olduğu bir yaşam şehri kuruyor. Farklı tipte konut, ticari ve sosyal alanlardan oluşan proje 2014 yılında tamamlanacak. Daire fiyatları 38.000 euro+ 5% KDV-150.000 euro +24% KDV arasında değişiyor.

Editör
28.07.2011

İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinden Büyükhanlı GYO, 2006 yılında Romanya’da yatırım yapmaya karar vererek Opus Land Development SA ‘yı kurdu. Opus Land Development SA, Romanya’daki ilk yatırımını Bükreş’in Kuzeydoğusunda Tunari bölgesi ile çevre yolunun kesiştiği noktada 1.000.000 metrekarelik alanda gerçekleştiriyor.

Opus Land Development SA  Cosmopolis projesi ile yaklaşık 800.000 metrekarelik inşaat alanında konut, ticari ve sosyal alanlarıyla ile Romanya’da alternatif yaşam oluşturuluyor. 2014 yılında tamamlanması planlanan projede farklı tiplerde yaklaşık 6000 konut birimi, ticari ve sosyal alan inşa ediliyor.

İki farklı fazda yapımı planlanan Cosmopolis ‘in ilk fazı tamamlandı.  İkinci fazının ise 2011’de tamamlanması planlanıyor. Cosmopolis ilk fazında 44 binada toplam 586 daire bulunuyor. Küçük bir şehir yaşamı sunan Cosmopolis ‘de her türlü ihtiyaç düşünülüyor. Şuan 700 kişinin yaşadığı alanda mini bir şehir yaşamı kuruluyor.

Tüm olanakların sunulduğu yaşam alanında Cosmopolis’ten dışarı çıkmadan tüm ihtiyaçları gidermek mümkün… Ailelerin alışverişleri için süper market, çocuklar için kreş ve oyun alanları, iki açık yüzme havuzu, basket ve tenis sahalarının bulunduğu açık ve kapalı spor sahaları, atlı spor kulübü ve 7/24 güvenlik sistemi sunulan hizmetler arasında...

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account