İpek Kağıt’ın Altınova'daki üretim tesisi; çevreye saygılı olan ve çevre konusunda yatırım yapan işletmeleri ödüllendirmek amacıyla Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından verilen “Çevreci Tesis” ödülüne layık bulundu.

Editör
18.03.2013

 

Ödülünü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılımıyla düzenlenen törende alan İpek Kağıt, 2012 yılında da “İSO Çevre Dostu Ürün” ödülünü almıştı.

İpek Kağıt’ın Yalova Altınova’da bulunan üretim tesisi,  Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından "Çevreci Tesis Ödülü"ne layık bulundu.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katıldığı bir törenle sahiplerine verilen ödüller, sanayi tesislerinin arıtma konusunda duyarlılığının artmasını sağlamak ve teşvik etmek amacıyla, çevreye zarar vermeyen ve yeşil kentlerin korunmasına katkıda bulunan şirketlere veriliyor. 

“GURUR DUYUYORUZ”

Ödül törenine İpek Kağıt yöneticileriyle birlikte katılan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, üyesi oldukları Sağlıklı Kentler Birliği’nin kriterleri doğrultusunda Altınova Belediyesi sınırları içinde bulunan  bulunan İpek Kağıt üretim tesisini ödül kuruluna önerdiklerini belirterek, şunları söyledi: “İpek Kağıt’ın imar planları, işyeri açma ve çalışma ruhsatları, yapı kullanım izinleri, ÇED belgeleri, atıksu deşarj izinleri, emisyon izinleri, itfaiye raporları, işletme belgeleri, geçiş yolu izin belgeleri dahil olmak üzere tüm evraklarını inceledik ve çevreci tesis taahhüdünde bulunarak, Sağlıklı Kentler Birliği’ne bildirdik. İpek Kağıt, başvuran 119 tesis arasından seçilen  36 çevreci kurum arasına girerek Altınova’nın, Yalova’nın ve Türkiye’nin gururu oldu…” 

Çağdaş ve sağlıklı bir yaşamın gereği olan temizlik kağıdı ürünlerinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan sektörün öncü ve lider kuruluşu İpek Kağıt, 2012 yılında da İSO Çevre Dostu Ürün ödülünü almıştı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account