Bien UNICERA’da yepyeni pazarlara yelken açtı

Editör
15.03.2013

 

Seramik ve seramik sağlıkgereçleri ürünlerinin son trendleri UNICERA Fuarı’nda sergilendi. Bien TasarımEkibi’nin özgün tasarımlarınının sergilendiği Bien standı, hem yerli hem de yabancıların akınına uğradı.

Mekanların değişim öncüsü Bien, UNICERA Fuarı’nda seramik karo ve seramik sağlık gereçleri ürünleri ile büyük ilgi gördü. 27 Şubat – 3 Mart 2013tarihleri arasında gerçekleştirilen Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na özel olarak tasarlanan ürünler ile donatılan Bien standı, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin odak noktası oldu.

Buyıl 25’incisi düzenlenen UNICERA Fuarı’nda Bien, standında gerçekleştirdiği klasik müzik dinletisi ve sıradışı dans gösterisi ile dikkatleri üzerine çekti. UNICERA Fuarı’nda yaptıkları görüşmelerin yeni pazarlara açılmalarını sağlayacağını belirten Bien Satış Grup Başkanı Metin Savcı, fuarda birçok yeni iş bağlantısı yapma imkanı bulduklarını söyledi.

Savcı, “Makedonya, Yunanistan,Bosna Hersek, Moldova, Filistin, Hindistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yeni müşteriler kazandık, siparişler aldık. Standımızı ziyaret eden yabancı şirketlerin temsilcileri ürünlerimizi çok beğendi.

Özellikle yeni ürünlerimizden Alto, Saba, Fracture ve Optik serileri ön plana çıktı. Gerçekleştirdiğimiz yeni anlaşmalar ile Bien’i küresel bir marka yapma yolunda önemli adımlar atmış olduk” diye konuştu.

Soft renkler, modern çizgiler ile harmanlandı

Ürün gamına her yıl 30 ürün ekleyen Bien’in standı toplam 480 metrekarelik alana kuruldu. Bien standını donatan seramiklerde bu senenin trendleri olan soft renkler, griler, antrasitler tercih edildi.

Modern çizgiler ve geometrik desenler kullanılarak modernize edilen seramiklerin kullanım alanlarının genişletilmesi amaçlandı. Stantta özellikle UNICERA’da ilk kez sergilenen Saba ürünü, geometrik ve asimetrik çizgileri ile dikkat çekti. Ayrıca sıra dışı çizgileriyle cam kırıklarının büyüleyici görüntüsünü yansıtan Fracture Serisi ile Alto Serisi ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünler arasında yerini aldı.

Geçen yıl adım attığı seramik sağlık gereçleri alanına kazandırdığı ürünler ile adından söz ettiren Bien, nilüfer çiçeklerinden esinlenerek tasarlanan ‘Lotus’ ürünü ile banyolarda farklılık arayanların gözdesi oldu.

Yenilikçi ve modern tasarımlarıyla bu alanda da büyümeyi hedefleyen Bien, seramikte olduğu kadar seramik sağlık gereçlerinde de adından söz ettiriyor. UNICERA Fuarı’nda Seramik Sağlık Gereçleri sınıfında, Fracture, Harmony ve Poros en çok ilgi gören seriler arasında yer aldı. 

Bien trendlerin öncüsü oldu

Bien, 2007 yılından itibaren 5 kıtada; Amerika, Kanada,İsrail, Almanya, İngiltere, Fransa başta olmak üzere ihracat yaptığı ülke sayısını 28’den 55 ülkeye çıkararak dünya seramik pazarında öne çıkan firmalar arasına girmeyi başardı. Dijital Baskı Sistemleriile Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olan Bien, ürün gamına her yıl 30 yeni tasarım ekleyerek, ürün gamını sürekli tazeleyip genişletti.

Yüksek kalitede, estetik, dayanıklıve yenilikçi ürünlere imza atan Bien, yer ve duvar karolarında 20x42,5 cm’den 40x60 cm’ye 10x10cm’den 60x120 cm’ye kadar değişen çeşitli boyutlarda çoklu üretim yapabiliyor.

Bien, Avrupa Birliği'nin uluslararası tasarım yarışmasında en çok derece yapan ülkelerin sıralandığı ‘Top 100 En İyi Tasarımcı Ülkeler’ listesinde, Türkiye’yi ABD'den sonra ikinci sıraya taşıyan üç tasarım ekibi arasında yer aldı. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account