Her türlü ışık koşullarında üstün görüntü kalitesi sunar Kameranın sağlam gövdesi sayesinde kamera elemanları patlamalara karşı korunur. İçerdiği Dinion 2X Gündüz / Gece teknolojisi sayesinde tavizsiz gözetim sağlar İsteğe bağlı kızılötesi aydınlatma cihazı ile zifiri karanlıkta bile görüntü alabilir.

Editör
28.07.2011

Bosch Güvenlik Sistemleri, patlayıcı gaz ortamlarda kullanılacak Extreme Serisi EX65 kamera modelini pazara sundu. Bu yüksek performanslı ve uygun fiyatlı kamera, petrol ve gaz, petrokimya ve kimya tesisleri gibi tehlikeli yerlerde güvenli bir şekilde gözetim yapabiliyor. EX65 kamera, bu alandaki uluslar arası standart olan “patlamaya karşı korumalı” sertifikasına da sahip.

Zor çevre şartlarında çalışacak şekilde tasarlanan Extreme Serisi EX65 model kamera sahip olduğu elektro-parlatılmış 316L paslanmaz çelik gövde ile çevresel ve endüstriyel kirlerin giriş riskini azaltarak kamerayı paslanmaya karşı koruyor.

Bu özellik sayesinde kamera deniz kıyısındaki uygulamalar da dahi kullanılabiliyor. Extreme Serisi EX65 model kamera aynı zamanda anodize alüminyum gövde seçeneği ile her türlü kötü hava şartlarına karşı koruma sağlayan NEMA4X ve IP67 muhafaza ile deniz üstü ortamlarda da kullanılabiliyor.


Kamera, düşük sıcaklıkta aktif hale gelerek buz oluşumunu engelleyen ısıtıcısı ve çöl sıcağında güvenli çalışmasını sağlayan güneş siperliği sayesinde -50 ° C ila 60 ° C arasındaki sıcaklık ortamlarında güvenilir bir şekilde çalışabiliyor.

Sahip olduğu güçlü Dinion 2X Gündüz / Gece teknoloji sayesinde Extreme Serisi EX65 modeli kamera bu kritik sahalardaki her türlü ışık şartlarında benzersiz gözetim sağlıyor. Bosch'un Dinion 2X Gündüz / Gece kamerası 20-bit görüntü işleme ve genişletilmiş dinamik aralığı sayesinde insan gözünün görebildiğinden daha fazlasını ortaya çıkarmaktadır.

Kameranın Akıllı Arka Işık Dengeleme (BLC) özelliği sayesinde parlak bir arka plan üzerindeki nesneler için ışık seviyeleri en uygun hale getirilmektedir. Zorlu aydınlatma şartlarında ayrıntılı sahne görüntülemesi ve video doğrulaması yapmaya yardımcı olarak, olaylara daha hızlı karşılık vererek tesislerin daha güvenli hale gelmesini sağlamaktadır.

EX65 kamera Bosch ürün yelpazesinde bulunan patlayıcı ortama uygun kızılötesi aydınlatma cihazı kullanılırsa, zifiri karanlıkta bile net görüntüler alarak 24 saat sürekli güvenlik sağlayabilir. Bosch kızılötesi aydınlatma cihazları sahip oldukları “Sabit Işık” teknoloji sayesinde kullanım süreleri boyunca iyi düzeyde aydınlatma performansı sunmaktadır.

Bu ileri teknoloji akıllı bir mikroişlemci sayesinde, doğal olarak tüm LED’lerde oluşan zamanla ışığın azalması etkisini gidermek için otomatik olarak ışık çıkışını kontrol etmekte ve ayarlamaktadır. Bunun yanı sıra, 3D Difüzör teknolojisi sayesinde sahnenin her yerinde eşit düzeyde aydınlatma sağlanmakta, bu sayede ön planda parlak ve arka planda karanlık bölge oluşması önlenmektedir.

Extreme Serisi EX65 modeli kameraya kızılötesi aydınlatma eklenmesi önemli tesislerde geleneksel yüksek gerilimli aydınlatma cihazı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak maliyetleri azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Extreme Serisi EX65 modeli kamera, entegre bir bağlantı kutusu olan ve farklı montaj seçenekleri ile kolay kuruluma sahip tek parça ürün tasarımına sahip. Bosch'un Bilinx iletişim protokolünü destekleyen Extreme Serisi EX65 kamera kullanıcılara, ek kablolama olmadan kamerayı uzaktan yapılandırma ve kamerayı kontrol etme olanağı da sağlıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account