Bayiler Termo Teknik kalitesini yerinde gördü

Editör
15.03.2013

 

Termo Teknik yetkili bayileri ve Kombi Klima Shop Stelrad yetkili satıcıları, Avrupa’nın en büyük panel radyatör tesislerinden birisi olan Termo Teknik Çorlu fabrikasını toplam 234 kişiden oluşan 5 ayrı grup halinde ziyaret ederek, üstün üretim ve ürün kalitesi hakkında bilgi aldı.

İngiltere merkezli Ideal Stelrad Group (ISG) şirketinin Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyetini sürdüren Termo Teknik’in, Çorlu’da 100.000 m2 üzerine kurulu bulunan fabrikasını yetkili bayileri ve Kombi Klima Shop Stelrad yetkili satıcıları ziyaret etti. Yıllık 4,5 milyon adetlik radyatör üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük panel radyatör tesislerinden birisi olan fabrikada yüksek teknoloji ile üretim yapan 5 hat bulunuyor. 

Termo Teknik Genel Müdürü Cem Nazif Yalçın, Termo Teknik yetkili bayileri Ayaz Yapı, Üçay mühendislik, Hedef Isı Avrupa ve Asya Yakası yetkili  satıcıları ve Kombi Klima Shop Stelrad yetkili  satıcılarının  Mart ayında toplam 234 kişilik 5 ayrı grup halinde Termo Teknik fabrikasını gezerek radyatör üretimi ve kalitesi hakkında yerinde bilgi aldığını ve ziyaretlerin çok verimli bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Termo Teknik kalitesinin uluslararası alanda ispatlandığını ve şirketin İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödülünü “Panel Radyatör” kategorisinde en çok ihracat yapan şirket olarak üst üste altı kez aldığını vurgulayan Yalçın şöyle devam etti:

“Termo Teknik Isıtma sektörüne yönelik farklı boy ve özelliklerde çok sayıda panel radyatör ürününe ve kombilere sahiptir. Ayrıca sipariş üzerine istenilen boyutta ve özellikte radyatör üretebilme özelliği bulunmaktadır.

Termo Teknik’i ayırt eden en önemli konulardan birisi AR-GE’ye verdiği önemdir, şirketimiz 47 yıllık birikimini ve mühendislik tecrübesini uluslararası IDEAL STELRAD GROUP (ISG) un desteği ile çok daha geliştirmiş ve etkin pazarlama ve satış sistemi ile dünyanın çok farklı pazarlarına ulaşabilmiştir.” 

Geçtiğimiz 4 yılda Termo Teknik, iç pazarda da çok hızlı bir gelişme gösterdiğini, pazar payını yüzde 80 arttırırken, satış ve hizmet noktalarının sayısını iki katına çıkardığını belirten Yalçın, “Türkiye’de satış noktası ve bayi sayımızı 2012 yılında da arttırmaya devam ettik, tüketiciye daha yakın olmak, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bayi ağı ve satış-hizmet ekibini genişletiyor ve eğitimlerini arttırıyoruz” dedi. 

Yalçın, Termo Teknik’in iyi ve kötü günde bayi ve satış noktalarının yanında olduğunu ve Türkiye’deki hızlı genişlemenin temelinde Termo Teknik’in bayileri ile kurduğu istikrarlı, güvene dayalı ilişki anlayışı bulunduğunu söyledi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account