Turkmall, 21 yılda gerçekleştirdiği 5 milyar Avro’luk AVM yatırımının 2 milyar Avro’sunu Anadolu’ya yaptı.

Yazar:Editor
15.03.2013

 Tokat’ta temeli atılan Novada Tokat 17.750 metrekarelik arazi üzerine kuruluyor. Yatırım değeri ise  60 milyon Avro. 1992 yılından bu yana 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı gerçekleştiren Turkmall, Tokat’ta yeni bir alışveriş merkezi açmak için harekete geçti.

Türkiye’de var olan  toplam 8,1 milyon metrekarelik perakende kiralama alanının 2,5 milyon metrekarelik bölümünü gerçekleştiren Turkmall, Tokat’ta yapmaya başladığı Novada Tokat Alışveriş Merkezi ile Türkiye genelinde imza attığı alışveriş merkezleri sayısını 22’ye çıkarıyor.

17.750 metrekare arazi üzerine kurulacak olan ve 30.000 metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan Novada Tokat’ta, 2.500 metrekare hipermarket, ulusal ve uluslararası  markaların yer alacağı toplamda 20.000 metrekare perakende mağazaları, 2.000 metrekarelik sinema, 1.400 metrekarelik eğlence alanı ve 2.300 metrekarelik restoran ve kafe alanı yer alıyor.

 2014 yılının ilk yarısında hizmete açılacak olan Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi  tamamlandığına 1.500 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

Turkmall Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı  Levent Eyüboğlu, bugüne kadar 10 ülkede 30’dan fazla iş ortaklığı yaparak 5 milyar Avro’yu aşan yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yatırımlarımız arasında Anadolu kentleri önemli bir yer tutuyor.

5 milyar  Avro’luk yatırımın  2 milyar   Avro’sunu Anadolu kentlerine yaptık.  Türkiye dışında Balkanlar, Kuzey Afrika Ortadoğu, Kafkaslar ve Rusya’da alışveriş merkezleri yatırımını sürdürüyoruz.

 15 yıldır yaptığımız çalışmalarla, 2011’de World Finance tarafından Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiricisi seçildik, yatırım geliştirmedeki liderliğimiz ve servis kalitemiz nedeniyle IAIR Awards 2011’de Perakende Geliştiricisi kategorisinde Gayrimenkulde Mükemmellik Ödülü’nü kazandık. Bu bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra Anadolu kentlerine yatırımı sürdüreceğiz” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account