Aytek Soğutma 1983'ten bu yana faaliyetlerini sürdürüyor

Editör
15.03.2013

 

1983 yılında AYTEK SOÐUTMA adıyla kurulan firmamız chiller ve merkezi sistem soğutma üniteleri üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Otuz yıldır devam eden bu süreçte, bugün Almanya, Amerika dahil 45 ülkede 250 den fazla projeye imza atan AYTEK SOÐUTMA yeni hizmete giren üretim tesisleri ile yılda 1000 adet chiller ve kapalı devre soğutma sistemi üretim ve satış kapasitesine ulaşmıştır.

Kurulduğu yıldan itibaren son derece dinamik ve atılımcı bir kurum olarak Soğutma sektörü içerisinde uzmanlaşmıştır. Sektörün önde gelenleri arasında yer alan firmamız, piyasaya yönelik çalışmalarından doğan tecrübe, iş ahlakı ve hizmet anlayışını birleştirerek uzman mühendislik kadrosu ve konusunda uzman çalışanları ile yeniden yapılanmaya giderek, İstanbul/Hadımköy Atatürk Sanayi’de 6.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasını Haziran 2012 de faaliyete geçirmiştir.

Yeniden yapılanma sürecinde; ITECH markası ile yola çıkan firmamız MASTERTECH, PROTECH, FREETECH, ECOTECH, THERMOTECH, CHILLTECH gibi Su Soğutma üniteleri firmanın ana faaliyet alanları olarak belirlendi.

Mevcut kapasitesi ve uzman kadrosu ile işlerinizin daha hızlı, daha ucuz ve daha kaliteli olarak temin edebileceğiniz fabrikamızda Soğutma ile ilgili aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. AYTEK SOÐUTMA’nın en fazla önem verdiği faaliyet alanı SU SOÐUTMA ÜNİTELERİ’dir.

Diğer alanlara öncülük eden, personelimizin uzmanlıklarının en iyi değerlendirileceği ve her zaman ihtiyaç duyulan ürün olması nedeniyle Müşterilerimizin bizlere verdiği destek ve "müşterilerini en çok memnun eden ve ilk tercih edilen lider marka olma" vizyonu ile yola çıkan firmamız; sürekli iyileştirme çalışmaları yaparak, bayi ve servis   ağını sürekli genişletmektedir.

"Alanımızda iddialıyız. Ancak kimse ile yarışmıyoruz. Bildiğimizi herkesle paylaşmaya, bize anlatılacakları dinlemeye hazırız ."Çevre Bilinci Ne havanın, ne suyun, ne de toprağın kendi kendine kirlenmeyeceği herkes tarafından bilinen yadsınamaz bir gerçektir. İnsanoğlu kimi zaman bilerek fakat önemsemeyerek, kimi zaman da farkında olmadan çevreyi oluşturan diğer unsurları kirleterek dünyanın ve dünya üzerindeki canlı yaşamının geleceğini tehlikeye atmaktadır.

Aytek Soğutma ozon ile dost gazların kullanımını teşvik etmekte, ürün dizaynı ve üretimini de bu koşullara bağlı olarak gerçekleştirmektedir. Konusunda öncü olmuş, bu konuda yürüttüğü faaliyetler ve gösterdiği duyarlılıkla ÇEVRE ve ORMAN BAKANLIÐININ “Ozon Tabakasının Korunması” ödülüne layık görülmüştür.

"Bizim için ticari başarı kazanmış olmak tek başına yeterli değildir. Bundan daha önemli olan ise, müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetlerdir..."

Kalite

Kalite sınırları devamlı genişleyen bir kavramdır.Teknoloji, değişen koşullar, ihtiyaçlar kaliteye değişik boyutlar getirmektedir. Kalite niteliği bakımından dinamik bir özellik taşımakta,tüketici ihtiyaçlarına paralel olarak gelişmekte ve değişmektedir. Bir malın kalitesi, Kalite Parametreleri olarak nitelenebilen unsurlardan oluşmaktadır. Bu Parametreler: Performans, Özellikler, Güvenilirlik, Dayanıklılık, Uygunluk, Hizmet Alabilme v e Tasarım AYTE K S OÐUTMA’da K ali te deni nce i lk a kı la gelenler:

Performans           : Düşük enerji tüketimi,Yüksek verim,

Özellikler               : Uluslararası üreticilerden tedarik edilen A Sınıfı komponentler,

Güvenilirlik          : Ömür boyu Hizmet Garantisi,

ÜRETİM

Firmaların ihtiyacı olan, SU SOÐUTMA ÜNİTELERİ ve ekipmanlarının üretiminde rol almaktayız. İhtiyaçlarınıza en kısa sürede cevap verecek bir yapıya sahip olan işletmemizde 50 kişilik Mavi Yaka ve 15 Kişilik Beyaz Yaka personelimiz ile sizlere hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.

Daha kaliteli daha estetik ve daha düşük maliyetler ile ihtiyaçlarınızı tek bir yerden yapabileceğiniz AYTEK SOÐUTMA’da soğutma sistemleri üretiminde son teknoloji takip edilmektedir.

  ITECH LAB : Soğutma Grupları optimum işletme şartlarını sağlayacak şekilde imal edilir. Her üretilen cihaz, müşteriye teslim edilmeden önce test edilerek, performans sonuçları müşteriye rapor edilir.

Cihazın en verimli noktada çalışabilmesi için, test işlemi sırasında basınç, sıcaklık, su akışı, hava debisi gibi datalar, sensörler vasıtasıyla okunarak, PLC Analizör tarafından kondanser, fan, genleşme valfi, kompresör optimum çalışma değerleri simule edilir. Cihazın kritik hava sıcaklıklarında görev yapabilmesi için, test sırasında ortam sıcaklığı 50°C ‘ye yükseltilerek çalışma değerleri test edilmektedir. Kapasite tam ve kısmi yüklerde test edilerek, yüksek soğutma performansı (EER) garanti edilmektedir.

TEST SIRASINDA KULLANILAN CİHAZLAR

PID ısı kontrol ünitesi. PLC Analizatör.

Basınç test manometresi. Dijital termometreler.

Pens ampermetreler (akım, direnç ölçebilen). Superheat - subcooling ölçüm cihazı.

Bağıl nem ölçme cihazı. Pervaneli tip anemometre.

Su akış ölçme cihazı (orifis: magnetik tip). Titreşim analiz cihazı.

Ses seviyesi ölçme cihazı.YAPILAN TEST VE KONTROLLER

Alçak Basınç Testi

Yüksek Basınç Testi

Flow Switch Testi

Kompresör Termik Testi

Fan Termik Testi

Pompa Termik Testi

Fan Dönüş Yönü testi

Fan Devir Kontrolü

Soğutucu Akışkan Kaçak Testi

Yağ Basınç Arıza

Kompresör Yağ Seviyesi

Test Basıncı 10 Bar

Test Basıncı 20 Bar

Gövde Boya Kontrolü

Uyarı İşaretleri

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account