Akıllı Kaldırımlara Bakan Ergün'den Tam Not

Yazar:Editor
14.03.2013

 

Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanan ve büyük yankı uyandıran akıllı kaldırımları Eskişehir’de ilk kez yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunan Odunpazarı Belediyesi, kaldırımların üzerine yerleştirdiği karekod’larla tarihi değerleri ile ünlü Odunpazarı’nı turistlere tanıtıyor.

Teknoloji Odunpazarı’nda kaldırımlara kadar taşındı. Akıllı telefon aracılığıyla okuttukları karekod’tan merak ettikleri yerler hakkında bilgi alan turistler, böylelikle Odunpazarı’nı daha yakından tanıma imkanı elde ediyorlar.

İlk İnceleme Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’den

Odunpazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen uygulamayı ilk inceleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün oldu.Odunpazarı Belediyesi ve KOSGEB tarafından düzenlenen girişimci kadınlar sertifika törenine katılmak üzere Eskişehir’e gelen Bakan Ergün, Odunpazarı Bölgesine gerçekleştirdiği ziyarette, Akıllı Kaldırım uygulamasını inceleyerek, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’dan proje ile ilgili bilgi aldı.

Projenin Türkiye’nin önde gelen kültür ve turizm merkezlerinden biri olan Odunpazarı’nın tanıtımında önemli bir rol oynayacağını vurgulayan Bakan Ergün, projeyi hayata geçiren Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’yı kutladığını ifade etti.

İlk Uygulamayı Bakan Ergün Gerçekleştirdi

Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir ve Ak Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan’ın da katıldığı ziyarette, büyük beğeni ile karşıladığı “Akıllı Kaldırım” uygulamasını akıllı telefon aracılığıyla kontrol eden Bakan Ergün, Odunpazarı’nın en önemli kültürel değerlerinden biri olan Atlıhan hakkında bilgi aldı.

Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Odunpazarı Belediyesi’nin Eskişehir’i teknolojik yeniliklerle tanıştırmaya devam ettiğini ifade eden Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, sunulan hizmetle Eskişehir’i ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin merak ettikleri her yer hakkında akıllı kaldırımlar aracılığıyla bilgi sahibi olacağını dile getirdi.

Uygulamanın zaman içerisinde sadece Odunpazarı’nın değil Eskişehir’in de tüm noktalarında hayata geçirileceğini belirten Başkan Sakallı, projenin büyük yankı uyandıracağını vurguladı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account