Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’in öne çıkan katılımcılarından Vadistanbul, yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor.

Editör
14.03.2013

 

12 Mart Salı günü ziyarete açılan fuarda Vadistanbul standını ziyaret eden yatırımcıların bir çoğu ön talepte bulundu.Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projesi Vadistanbul, 12 – 15 Mart tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen MIPIM Fuarı’nda yerini aldı. Bu yıl Türkiye’nin onur ülkesi olarak katıldığı fuara Vadistanbul, mimarisi ve proje özellikleriyle damgasını vurdu.

Yabancı yatırımcıların, gayrimenkul uzmanlarının ve sektörün uluslararası aktörlerinin yoğun ilgisini gören Vadistanbul, MIPIM’deki standında hareketli bir tempo yaşıyor.

Gün içinde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Vadistanbul standında birçok yatırımcıdan ön talep toplandı. Vadistanbul, konut bölümüne gelen talebin yanı sıra; ofis, AVM ve otel bölümleriyle de uluslararası alanda faaliyet gösteren öncü firmaların talebini alıyor.

Lanse edildiği günden itibaren yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından yoğun talep alan Vadistanbul fuarda da yoğun ilgi görüyor.

Vadistanbul’un yatırımcılarından Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Vadistanbul projemizi lanse ettiğimiz günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılıyoruz. Bunun önemli bir kısmını da yabancı yatırımcılar oluşturuyor.

MIPIM’de yer alarak projeye ilgi duyan bir çok yabancı yatırımcıyla buluşma imkanı bulduk. Vadistanbul ile fuara katılan en büyük ölçekli projelerden biri olarak öne çıkıyoruz. Fuarın ilk gününden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştık.

Gayet verimli ve başarılı bir fuar süreci geçiriyoruz. Mütakabiliyet Kanunu’nun detaylarını da yabancı yatırımcılara aktarmamızda büyük önem taşıyan bir fuar olduğuna inanıyorum. Ayrıca fuara onur ülkesi olarak katılmamızın da, ülkemiz inşaat sektörü açısından etkisinin büyük olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Türk inşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat’ın ortak girişimiyle inşasına başlanan proje; mimarisi, donatıları ve konumu ile öne çıkıyor.

TÜRKİYE’DE BİRÇOK İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Vadistanbul projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalarla Türkiye’de bir çok ilke imza atılıyor ve inşaat sektörü açısından örnek olacak nitelikte birçok özellik öne çıkıyor.

1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak. Projede 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

MİMARİSİNDE İKİ BÜYÜK İMZAYI TAŞIYOR 

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul’un arsa hariç yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon TL.

İlk etabının maliyeti 300 milyon TL olan projeden hedeflenen ciro ise 2 milyar 500 milyon dolar. Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account