Makel Rusya'da Sektör Liderliği Peşinde

Editör
13.03.2013

 

MAKEL Şirketler Grubu, Rusya’nın Sibirya Bölgesi Novosibirsk şehrinde 19 – 22 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenen “SibBuild 2013 International Building Exhibition”nda (Uluslar arası Yapı Fuarı) ürünlerini sergiledi.

Rusya Sibirya Bölgesinin alanında en büyük, Rusya genelinde ise 2.büyük fuarı olan SibBuild 2013 Fuarı’na MAKEL Şirketler Grubu 78 m2’lik bir alan üzerinde tüm ürün gruplarının sergilendiği şık ve modern bir stand ile katıldı. Fuara aralarında Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa ve Uzakdoğu’dan 11 ülkenin firmaları katılımda bulundular.

MAKEL Şirketler Grubu, Rusya Elektrik Malzemeleri Sektöründe ürün gamı kapsamında liderlik yarışını sürdürüyor. Rusya’ya elektrik malzemeleri ihracatı konusunda 1990’lı yıllarda sektöründe öncü firmalardan birisi olarak başlayan ve zaman içinde güçlenen satış ve pazarlama çalışmaları sonucunda güçlü markası ile pazarda hatırı sayılır bir yer edinen MAKEL, bugün dünyanın en büyük coğrafylarından birine sahip olan yayılmış Rusya’da  hemen hemen her noktasında raflarda yerini almaktadır.

MAKEL,  Bu çalışmaların bir uzantısı olarak MAKEL, Rusya’da yaptığı çalışmalarda bölgesel fuarlara katılım ile gerek satış yaptığı bayilerine ve alt bayilerine bölgelerinde destek vermek ve gerekse MAKEL markasının tabana yayılmasını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

SibBuild Fuarı yeni dizayn standı ile MAKEL anahtar – priz serileri, şalt ürün grubu, sayaç, reaktif güç kontrol rölesi, grup priz, sigorta kutuları ve aksesuar ürünleri ve çeşitleri başarı ile sergilendiler. Rus Firmalarının satın alma yetkilileri ve Rus kullanıcılar, MAKEL markalı ürünlerin kalitesi, tasarımı ve fiyatı ile Rusya’da haklı bir üne sahip olduğunu, MAKEL ürünü satmaktan ve kullanmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

MAKEL, Rusya’daki büyük Pazar payını daha da geliştirmek amacı ile bölgeye verdiği ürün gamını geliştirmektedir. MAKEL, Rusya için İhracat ve Pazarlama Bölümlerinin belirlediği satış ve pazarlama politikalarını, yılar önce Moskova merkezli olarak kurulan Rusya Pazarlama Şubesi yolu ile de tüm ülke genelinde kampanyalar, ürün tanıtımları, eğitim seminerleri, Pazar araştırmaları, bölgelerde satış noktalarında son tüketiciye yönelik saha çalışmaları ile başarı ile sürdürmektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account