Keyifli, mucizevi, moral verici, yenileyici, ruhu uyarıcı...

Editör
13.03.2013

 

AkzoNobel Marshall, uluslararası renk akımları araştırmaları sonucunda belirlediği 2013 yılının beş ana renk trendinden biri olan“Görsel Teselli” ile baharın gelişini kutluyor.

Genel olarak yatıştırıcı,yumuşak ve kadınsı izler taşıyan trendin renk paleti, çiçeğe kesmiş bahçelerden ve eski ustaların tablolarından esinleniyor. Degrade leylak ve çiçeksi pembeler altın ve bronz tonlarıyla ve keten, kendir gibi doğal ve sakin tonlarla buluşuyor. Paleti, daha koyu menekşe renkleri tamamlıyor ve palete, durgun bir derinlik kazandırıyor. 

AkzoNobel Marshall, dünya çapında yürüttüğü ve her yıl geleneksel olarak açıkladığı Uluslararası Renk Akımları ColourFutures™ Araştırması kapsamında yılın renk trendlerini belirledi. 2013’ün beş ana renk trendinden biri olan “Görsel Teselli”, rengarenk bir cümbüşü beraberinde getiren bahar mevsiminin gelişini kutluyor.

Sanat ve doğadan ilhamını alan bu renk paleti, tazelenmeyi teşvik eden çok rahatlatıcı, yumuşak ve kadınsı seçenekler sunuyor. Marshall, son derece keyifli, mucizevi, moral verici, yenileyici ve ruhu uyarıcı bahar renkleriyle herkesi, yenilenmeye davet ediyor.   

İlhamını sanat ve doğadan alan bir renk paleti

AkzoNobel Marshall’ın “Görsel Teselli” adlı renk trendi, “sanat ve doğa, insan olarak içimizdeki en iyiyi ortaya çıkarır” felsefesine sahip. Tıpkı sanat gibi, ruha değiyor, yürekleri ısıtıyor. Sanatın yaşattığı aynı avuntu ve rahatlığı sunan doğal güzellikleri de barındırıyor. Yaşama, geleceğe ve insanlığa olan inancı tazelemeye, tazelenmeye yardımcı oluyor. 

Narin pembeler, esmer menekşeler ve ten tonundaki nötr renkler

AkzoNobel Marshall “Görsel Teselli” trendinin renkleri, çiçeğe kesmiş bahçelerden ve eski ustaların tablolarından esinleniyor. Degrade leylak ve çiçeksi pembeler altın ve bronz tonlarıyla ve keten, kendir gibi doğal ve sakin tonlarla buluşuyor. Paleti, daha koyu menekşe renkleri tamamlayarak, durgun bir derinlik kazandırıyor. 

AkzoNobel Marshall hayatı renklendirmek için çalışıyor

Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor.

Genel merkezi, Amstredam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account