BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, STADYUM İNŞAATININ HIZLA DEVAM ETTİÐİNİ, 40 GÜNDE YAKLAŞIK 90 GÜNLÜK ÇALIŞMA YAPILDIÐINI KAYDETTİ.

Editör
28.07.2011

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni Bursa stadyumunun 40 gün önce başlayan inşaatında 3 aylık çalışma yapıldığının altını çizdi.

Başkan Recep Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun devam eden inşaatında incelemelerde bulundu.

40 günde 90 günlük çalışma

Başkan Altepe, Bursa’ya yakışacak ve Türkiye’ye örnek olacak yeni stadyumun ihalesinin yapılmasının ardından başlayan inşaatın hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Altepe, “Tüm dünyada dikkati en çok çeken tesisler stadyum inşaatları. Biz de yeni stadyumumuzla Türkiye ve dünya gündemindeki yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık 40 gündür devam eden yeni stadyumun inşaatında 90 günlük çalışma yapıldı. Toplamda çıkarılacak olan 400 bin ton hafriyatın 200 bin tonu çıkarıldı. Çıkarılan hafriyat da Mihraplı Parkı’nda değerlendiriliyor.

Zaman kaybedilmemesi için müteahhit firma tarafından şantiye alanında beton tesis kuruldu. Bursa’ya yakışacak, Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bu stadyumu kentimize kazandırmak, ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” diye konuştu.
 
Atıcılık Kulübü’nde yıkım başladı

Başkan Recep Altepe, inşaat alanındaki yer tahsislerinde de eksik kalmadığını belirterek, tahliyesi beklenen Atıcılık Kulübü’nün de tesislerini boşalttığını ve burada yıkımın başladığını kaydetti.

Başkan Altepe, planlanandan hızlı devam eden stadyum inşaatının Atıcılık Kulübü’nün de yerinin inşaat alanına katılmasıyla daha da ivme kazanacağını ve mümkün olan en kısa zamanda Bursa’nın yeni stadyumuna kavuşacağını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin en modern stadyumu

UEFA’nın en son kriterlerine uygun olarak yapılacak yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli stadyumda 207 engelli koltuğu bulunacak. 4 bin 374 metrekare alana sahip 70 loca, 84 kapı, 60 turnikenin yer aldığı projede toplam 179 bin 642 metrekare inşaat alanında 8 bloktan oluşuyor.

Toplam 207 engelli koltuğunun bulunacağı stadyumun ilk etap inşaatında 641 araç ve 2 otobüs kapasiteli katlı otopark yer alacak. Daha sonra yapılacak olan düzenlemelerle 1551 araç ve 256 otobüse hizmet verecek 95 bin 477 metrekare otopark alanları oluşturulacak. 2 bodrum katı, 1 platform katı ve 3 kat olarak projelendirilen stadyumun çatısı timsah görünümünde olacak. Binada Bursaspor Müzesi, ticari alanlar, kafeteryalar ve sosyal donatı alanları da yer alacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account