Yaklaşık 30 yıldır Türk turizmine değer katan ‘Silkar Turizm’, ‘LykiaWorld Ölüdeniz’ tesisini turizm sektörünün başarılı gruplarından Özyer Grubu’na devredecek.

Editör
13.03.2013

 

Turizm sektörünün ilklere öncülük eden markası Silkar Turizm, 23 yıl boyunca ‘Lykia World’  markası, ismi ve logosu altında işleterek uluslararası turizm platformunda yıldızlaştırdığı ‘LykiaWorld Ölüdeniz’ tesisini turizm sektörünün güvenilir ve başarılı gruplarından Özyer Grubu’na devredecek.

Silkar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Attila Silahtaroğlu devir işlemi ile ilgili olarak; “‘Uluslararası turizm platformunda yıldızlaştırdığımız Lykia World Ölüdeniz Tesisleri’ni, turizm sektörünün başarılı isimlerinden Özyer Grubu’na ait Lykia Turizm A.Ş’ne devir ve teslim ediyoruz. Özyer Grubu’nun bünyesinde kurulu Lykia Turizm A.Ş gerekli hukuki sürecin tamamlanmasına takiben en yakın zamanda tesisin üst hakkını resmi olarak devir alacaktır” şeklinde konuştu. 

Taraflar arasındaki anlaşma gereği 31.12.2013 tarihine kadar, Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş’nin tüm fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ‘Lykia World’ markasının Ölüdeniz tesislerinde Lykia Turizm A.Ş tarafından kullanılmasına karar verildi. Lykia World Ölüdeniz Lykia Turizm A.Ş tarafından, 2013 yaz sezonu sonuna kadar müşteri ve acentelerin daha önceden bildiği ve tanıdığı ‘Lykia World’ konsepti ile işletilmeye devam edilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account