Konutlar Küçüldü, Mekanik Mobilyaya İlgi Büyüdü

Yazar:Editor
13.03.2013

 

Türkiye’nin ilk ve tek hareketli mobilya üreticisi Gaysan Mobilya, küresel arenada açılımını sürdürüyor. Kullanım alanı hızla çoğalan çok fonksiyonlu mobilya üretiminde dünyanın en büyük 2 üreticisinden biri konumunda yer alan Gaysan, uluslararası markası “Monello” ile Singapur, Şili, Peru, Hong Kong ve Avustralya gibi uzak coğrafyalara gerçekleştirdiği ihracatıyla dikkat çekiyor.

Yalnız yaşayanların artması ve evlerin boyutlarının küçülmesi, tüm dünyada mobilya tasarımlarını da etkiliyor. Genç odaları ağırlıkta olmak üzere ebeveyn ve misafir odaları için gece uyuduğumuz yatağın gündüz duvara doğru kapanarak alan tasarrufu yarattığı duvar yatağı sistemleri, çok amaçlı koltuklar, masa – sehpa gibi pratik tasarımlarıyla hareketli mobilya alanında 1986’dan beri ilklere imza atan Gaysan Mobilya, yurtdışında farklı ülkelerde de ilgi topluyor.

Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada artan arsa maliyetlerine paralel olarak konutların küçülmesi sonucunda hareketli mobilyalara talebin artması ile Gaysan’ın ihracatını yüzde 40 artırdı.

2012 yılında ihracat portföyüne Singapur, Şili, Peru, Hong Kong, Avustralya gibi girilmesi zor ve uzak coğrafyaları ekleyen Gaysan, 2013’de Yunanistan, Almanya, Romanya ve Avusturya’daki güçlü konumunu pekiştirmenin yanı sıra, Avrupa’nın  yüksek nüfuslu  pek çok metropolünde ülke ve şehir bayilikleriyle pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

Türkiye global ölçekte öne çıkıyor

 Tasarımlarını bünyesinde gerçekleştiren ve mekanizmalarını kendi üreten Gaysan, yataktan çalışma masasına - gardroba dönüşen genç odası sistemleri, kapalı haldeyken koltuk veya vitrinden açık halde yatak konumuna geçen çift yataklı sistemler, pratik çözümler sunan aksesuar ürünleri ile Türkiye’de ve farklı ülkelerde yoğun talep görüyor. 

Gaysan Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya gibi farklı kıtalara ihracat gerçekleştirerek, ülke ekonomisine katma değer sağladıklarını belirtti.

Mobilya sektöründe Türkiye’yi farklı bir kulvarda temsil ettiklerini dile getiren Özdemir, “Singapur, Şili, Peru, Hong Kong, Avustralya gibi uzak coğrafyaların yanı sıra Yunanistan, Almanya, Romanya, Avusturya ve İsrail’e de ihracat gerçekleştiriyoruz. Öte yandan, Rusya’da gerçekleştirdiğimiz yerel üretim projemizin ilk meyveleri olan Sibirya bölgesindeki mağaza açılışı ve Tümen bölgesine ilk bayilik verme işlemleri de tamamlandı.

Özellikle tüm dünyada konutların küçülmesi, Gaysan markasına olan talebi artırıyor. Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda ihracat hacmimizi de katlayarak, ürünlerimizi daha çok kullanıcıyla buluşturmak ve Türkiye’nin ismini teknolojik mobilya alanında daha fazla duyurmak.” şeklinde konuştu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account