Alaçatı’da yaptığı “Köy İçi Taş Evler” ile bir marka olan Veryeriler İnşaat, sponsorları arasında yer aldığı Art Alaçatı Summer Fest ile Türkiye’nin önde gelen sanatçı ve tasarımcılarını Alaçatı’da buluşturuyor. Alaçatı’nın bir sanat köyüne dönüşmesinin hedeflendiği festivalle, sörf cenneti Alaçatı’da bu kez rüzgar sanat için esecek!

Editör
28.07.2011

Alaçatı’da hayata geçirdiği “Köy İçi Taş Evler” projesiyle dikkat çeken Veryeriler İnşaat,  26 Temmuz- 15 Eylül tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü himayelerinde, Alaçatı Belediyesi desteğiyle, dDf ve İyiSanat işbirliğiyle hayata geçen Art Alaçatı Summer Fest’e sponsor oldu.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek festivalde Türkiye’nin önde gelen sanatçı ve tasarımcılarının eserleri Alaçatı’nın sokak, cafe, restoran, otel, galeri gibi çeşitli mekanlarında sergilenecek.  Genç tasarımcıların da eserlerini sergileme fırsatı bulabileceği festivalde düzenlenecek parti ve özel performanslar Alaçatı’ya renk katacak.

Eşsiz doğası, denizi ve mekanlarıyla son yılların cazibe merkezi haline gelen Alaçatı’da esecek sanat rüzgarı, beldenin mevcut eğlence kültürünü sanatla buluşturacak. 26 Temmuz Salı günü dünyaca ünlü enstrümantal jazz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola’nın performansıyla açılışı gerçekleştirilen festival ziyaretçilere doyumsuz bir sanat zevki yaşatacak.

Alaçatı sanat galerisine dönüşecek

Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri, “Art Alaçatı Summer Fest, Alaçatı’nın sanatla yeniden keşfedilmesini sağlayacak. Tüm beldede sergilenecek değerli sanatçıların resim, heykel, video art, fotoğraf dalındaki eserleri yerli ve yabancı çok sayıda sanatseveri Alaçatı’ya çekecektir. Alaçatı’yı dev bir sanat galerisine dönüştüren Art Alaçatı Summer Fest’in, bugüne kadar sörf ve eğlence turizmi ile tanınan Alaçatı’da kültür turizmini de harekete geçireceğine inanıyoruz. 

Alaçatı’nın eşsiz doğasını ve güzelliklerini yaşamaya gelen ziyaretçiler, festival süresince kendilerini sanat rüzgarına kaptıracaklar” dedi.  Alaçatı’nın gelişimine katkı sağlayacak olan ve  Alaçatı’nın “sanat köyüne” dönüşmesinde önemli bir katkı yapacak sürecin bir parçası olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Veryeri, “Bunun önümüzdeki yıllarda da sürmesi ve uluslararası bir boyut kazanması en büyük arzumuz.

Müyesser&Mehmet Veryeri Sanat Galerisi’ne dönüştürdüğümüz Alaçatı’daki satış ofisimiz ile sanata olan desteğimiz devam edecek.  Tüm ziyaretçileri Alaçatı’nın güzelliklerinin yanında sanatla dolu günler bekliyor” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account