Türkiye Mobilya Sektörünün Kalbi

Editör
12.03.2013

 

İnegöl, Bursa – Türkiye'nin 01-07 Nisan 2013 tarihinde ev sahipliği yapacağı 29. Modef  -  Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nda 150' yi aşkın mobilya üreticisi ve dekoratör yeni tasarım ürünlerini ve konseptlerini dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerin beğenisine sunacak.

Bu sergide ziyaretçiler hem modern hem klasik tasarım temalarına ait geniş kapsamlı ürün yelpazelerini ve benzersiz örnekleri deneyimleyebilecek ve Türkiye mobilya sektörünün kalbinin neden İnegöl'de attığını anlayabilecek.

Türkiye mobilya sanayi, yapısı itibariyle çok dinamiktir ve özellikle kalite, tasarım ve fiyat söz konusu olduğunda Türk üreticilerin uluslararası alanda kıyasıya rekabet ettiği bir alandır.

Şu anda Türkiye genelindeki 6 milyar Dolarlık mobilya üretiminin yüzde 25'i global piyasalarda pazara sunulmaktadır. İnegöl'ün bu alandaki payı yüzde 25'tir, ve 2023 yılında ihracat alanında 1 milyar Dolara ulaşmayı hedeflemektedir. 260 büyük ölçekli fabrikası, 1000 sergi salonu ve 1500 üretim merkezi ile İnegöl Türkiye'nin en büyük mobilya üreticisi ve ihracatçısı konumundadır. Güncel ihracat istatistiklerine göre, ürünlerini dünya çapında 110 ülkeye ihraç eden 1.300 İnegöllü mobilya firması mevcuttur.

Modef, zengin çeşitli ve en kaliteli ürünleri daha makul fiyata satın almak isteyen firmalara hitap eder. İnegöl, hammaddelerini kendi kaynaklarından sağlamaktadır ve bunların çoğu yüksek kalite standartlarındadır.

Dolayısıyla bölge, ürünlerini düşük maliyetlerle üretilebilmektedir. Bu düşük maliyet, ihracat satış fiyatlarına da aynı şekilde yansıtılmaktadır.

Öte yandan Türkiye'nin konumu gereği, Avrupa ülkelerine, Türkî cumhuriyetlere ve Orta Doğu ülkelerine uluslararası sevkiyatlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sayede düzenlenen bu fuar, tüm bu ülkelerin ileride gerçekleştirilmesi mümkün işbirlikleri için bir araya geldiği bir toplanma noktası teşkil etmektedir.

Geçen yıl fuar, hedeflenen ziyaretçi piyasalarından binlerce (18.500'i aşkın) kilit alıcıyı çekmiş ve 48 farklı ülkeden gelen ziyaretçilerce gezilmiştir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account