Mitaş Gayrimenkul’un modern mimari anlayışıyla inşa ettiği ilk markalı butik konut projesi ParkONE gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Konutların yüzde 50’sinin satışının gerçekleştiği projeden ev sahibi olanların çoğunluğunu genç çiftler oluşturuyor.

Editör
28.07.2011

Mitaş Gayrimenkul tarafından İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden Uskumruköy’de inşa edilen ve farklı mimarisi ile dikkat çeken ParkONE projesi gençlerden yüksek talep gördü.

Modern mimarisi, 12 dönüme yayılan yeşil alanı ve içerisindeki geniş sosyal olanaklarıyla bölgede fark yaratan ParkONE projesi ev sahiplerine kaliteli ve güvenli bir yaşam vaat ediyor.

ParkONE’nin özgün mimarisi, peyzaj düzenlemesi ve konumuyla daha çok gençlerin yaşam alanı olarak seçtiği bir proje olduğunu söyleyen ParkONE satış koordinatörü Vivian Levi, “Projeden ev alanların arasında yeni evli gençler çoğunlukta, gelecekteki yuvalarını burada şekillendirecekler.

Evlerinden çıktıklarında yeşile ayak basmak, çocuklarını doğanın kucağında büyütmek fikrinin yanı sıra site güvenliği içinde olacaklarını bilmek de projeye ilgi göstermelerinin nedenleri arasında. Aynı dili konuşan insanlarla başlayacakları yeni yaşam sıcak komşuluk ilişkileriyle daha da güzelleşecektir” dedi.  

  Emlak sektöründe yaşanan durgunluktan etkilenmedik

Mortgage faizleri, inşaat girdilerindeki maliyet artışları gibi nedenlerden dolayı emlak sektöründe yaşanan durgunluktan pek fazla etkilenmediklerini de ifade eden Levi, “Müşterilerimizin beklentilerini karşıladığımız sürece markalı konut sektöründe satışlarda bir gerileme yaşanacağını düşünmüyoruz” dedi.

ParkONE projesinin iki yeni İstanbul projesi kapsamında kurulacak ilk şehrin içinde yer alan Uskumruköy’de bulunması, 3. köprü güzergahında olması ve “7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında inşaatı süren Sarıyer- Çayırbaşı Tüneli ile İstanbul’a olan mesafenin kısalması ile oldukça cazip bir lokasyonda yer aldığını belirten Levi ikamet amacıyla projeden ev alanların yanı sıra yatırımcıların da projeye ilgi gösterdiğini söyledi.  

Tripleks dairelere ilgi

Konutların yüzde 50’sinin satışının gerçekleştiği bilgisini veren Levi, özellikle çocuklu ailelerin, kendine ait havuzu ve bahçesi olan tripleks daireleri uygun fiyat seçeneklerinden dolayı da tercih ettiğini söyledi.

30 dönümlük arazi üzerine inşa edilen projenin ilk etabının 41 konuttan oluştuğunu belirten Levi, satışı devam eden 5 adet tripleks daire, 3 adet bahçe dubleksi, 8 adet çatı dubleksi ve 2 adet bahçe katının kaldığını aktardı.

204-217 m2 büyüklüğündeki bahçe dubleksleri 500.000 - 569.000 dolar, 315 m2 olan bahçe katları 592.000-699.000 dolar, depo alanlarıyla birlikte 226-240 m2 büyüklüğüne sahip çatı dubleksleri 379.000- 501.000 dolar, 279-292 m2 tripleks daireler ise 631.000 - 930.000 dolar fiyat aralığında satışa sunuluyor.

KAYNAK:İnşaat&Yaıtırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account