‘Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’ hazır beton, agrega ve inşaat sektörlerini 21-24 Şubat 2013 tarihleri arasında İstanbul’da bir araya getirdi.

Editör
12.03.2013

 

İstanbul Fuar Merkezi Salon 9-10’da yurt içinden ve yurt dışından sektör mensuplarını buluşturan Fuara hazır beton, agrega ve inşaat sektörlerine hizmet, makine ve ekipman sağlayan 81 firma katıldı. Fuar, ekonominin lokomotifi olan inşaat ve onun en temel kollarından olan hazır beton ve ilgili sektörlerinden birçok firmayı aynı çatı altında buluşturdu.

Fuarın açılışı, 21 Şubat 2013 tarihinde THBB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güleryüz, THBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Işık, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, YÜF ve TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, THBB Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Vardar, Kenan Kurban, Mehmet Ali Onur, N. Tamer Sağır, Mustafa Ulucan, THBB Danışmanı Ferruh Karakule, THBB Genel Sekreteri Tümer Akakın ve YÜF Genel Sekreteri Oğuz Tezmen tarafından yapıldı.

ERMCO 95, Beton 2004, 2008 ve 2011’in ardından inşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili ilgili herkesin buluştuğu bir platform olan Beton 2013 Fuarı’nda, sektörlerimize yönelik son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilendi.

Fuarda, hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanında beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi, beton ve agrega üreticilerine ve inşaat yapımcılarına sunuldu.

Başarısıyla sektörün gururu olan Fuarı, hazır beton, agrega ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların sahipleri, üst düzey yöneticileri, profesyoneller ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere toplam 15 bin 862 ziyaretçi takip etti. 8 bin metrekaresi kapalı bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 9 bin metrekare alanda yapılan Fuara önceki yıllarda olduğu gibi Avrupa, Asya ve Ortadoğu’dan çok sayıda profesyonel ziyaretçi de katıldı.

Fuar, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından desteklendi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account