BAUMIT’den fayans uygulamalarında profesyonel çözümler

Editör
08.03.2013

 

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanının uzman markası Baumit, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları ile ıslak mekanlara da uzmanlığını yansıtıyor. Baumit’in kaliteli ve güvenli çalışma felsefesi ile geliştirilen Baumit seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, her alt yüzey ve fayans boyutu için profesyonel çözümler sunuyor. 

Baumit’in iç mekanlarda tercih edilebilecek ürünleri Baumit Baumacol Basic, Baumit Baumacol Pro ve Baumit Baumaco Bianco olarak öneriliyor. C1TE sınıfı Baumacol Pro, seramiklerin iç mekanda zeminde ve duvarda yapıştırılmasında kullanılıyor. Çalışma süresi uzatıldığı için uygulama esnasında kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Baumit Baumacol FlexUni, Baumacol Flextop ve Baumacol FlexMarmor iç dış mekanda, zeminde ya da duvarda her türlü karonun yapıştırılmasında tercih ediliyor. Baumacol FlexUni, yüksek yapışma mukavemetli, su geçirmeme ve donmama özelliği geliştirilmiş, düşeyde tutunma özelliği artırılmış; özellikle renovasyonlarda mevcut fayansı kırmadan, fayans üstü fayans uygulamasında kullanılabilen bir ürün.

Flex (esnek) grubundaki bir diğer ürün olan Baumacol FlexTop, çalışma süresi uzatılmış, su geçirmeme özelliği geliştirilmiş, ağır karolarda seramik üzeri seramik yapıştırma özelliği ile ıslak hacimlerde de kullanıma uygun.

Baumacol FlexMarmor ise, özellikle mermer gibi ağır taşların yapıştırılmasında kullanılabilecek flex (esnek) yapıştırma harcı.  Bembeyaz bir renge sahip olan ürün, cam tuğla, açık renk mermerler, doğal taşlar ya da mozaik uygulamalarında rahatlıkla tercih edilebiliyor.

Baumit derz dolgu ürün grubunda ise 24 farklı renk seçeneği bulunuyor. Dona ve suya dayanıklı, flex (esnek), yer ve duvarlarda kullanıma uygun, CG2 sınıfı yüksek mukavemetli derz dolgu harcı olan Baumacol PremiumFuge, mutfakta, banyoda, terasta veya alttan ısıtma sistemine sahip mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Islak hacimlerde seramik uygulaması yapmadan önce su izolasyonun sağlanması son derece önemli. Bu nedenle iç mekanlardaki banyo, tuvalet veya duş gibi ıslak hacimlerin su yalıtımı için Baumacol Proof ürünün kullanılması öneriliyor. Kullanıma hazır, likit su yalıtım malzemesi olan ürün, eksiz, tek parça bir su yalıtım katmanı elde etmek için kullanılıyor.

Dış mekanlardaki ıslak hacimler ya da teras alanları için ise Baumacol Protect ürünü öneriliyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account