Kaba inşaatı tamamlanan 244 yatak kapasiteli hastanede dekorasyon ve cihaz kurulumları yapılıyor.

Editör
28.07.2011

Karşıyaka'da kurulan İzmir Medicalpark Hastanesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, 244 yatak kapasiteli hastanelerini önümüzdeki Ekim ayı başında açmayı planladıklarını açıkladı. 

Kaba inşaatı tamamlanan 244 yatak kapasiteli hastanede kalp, böbrek, karaciğer, akciğer, ince bağırsak ve pankreas, kemik iliği nakilleri yapacaklarını belirten Dr. Beken, "İzmir'de inşa edilen ve 80 milyon dolara mal olan sağlık kuruluşu, grubumuzun Türkiye'deki 16. hastanesi" dedi. 

80 MİLYON DOLAR

Kurumlarında tam teşekküllü bir hastanede olması gereken tüm bölümlerin yer aldığını ifade eden Dr. Beken, "İzmir'deki sağlık kuruluşumuz Medicalpark Sağlık Grubu'nun fiziki ve donanım yönünden en üst düzeydeki hastanesi oldu. Hastanenin 46 bin metrekare kapalı alanı var. Yatırımın maliyeti 80 milyon doları bulacak. Hastane tam kapasiteye ulaştığında çalışan personel sayısı bin kişiye ulaşacak. İş için başvuranların sayısı 90 bini geçti. İzmir'de kalifiye eleman sayısının çok iyi seviyede olduğunu görüyoruz" diye konuştu. 

Hastanelerinin İzmir Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi olarak hizmet vereceğini de kaydeden Dr.Beken, "İzmir Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi kurulması Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylandı ve 3 Temmuz 2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı. Hastanemiz İzmir Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi olacak" diye konuştu. İzmir Medicalpark Hastanesi Medya ve Etkinlik sorumlusu Sinem Donancı da, hastaların sağlığı kadar çevrenin sağlığını da düşündüklerini belirtti

Kaynak: yeniasir.com.tr

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account