Media Markt Etlik Antares mağazası açılışında bir saatte kapıdan 5 bin kişi girdi.

Editör
08.03.2013

 

Dünya markaları, bol seçenek ve uygun fiyatları kaliteli hizmet anlayışı ile ziyaretçilerine sunan Avrupa’nın dev teknoloji market zinciri Media Markt, Türkiye’deki 25., Ankara’daki 5. mağazasını Ankara Etlik Antares AVM’de 7 Mart Perşembe günü saat sabah 06:00’da açtı.

Sabah 06:00’daki açılış için binlerce kişi gece yarısından itibaren kuyruğa girdi. İnanılmaz kampanyaların yer aldığı açılışta sabah saat 06:00 ile 07:00 arasında yaklaşık 5 bin Ankaralı Media Markt’tan indirimli ürün almak için mağazaya girdi.

Media Markt Antares mağazasının açılışında özellikle kampanyadaki LED TV’ler ilk bir saat içinde tükendi. Açılışta ayrıca kampanyadaki cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, GSM Aksesuarları ve küçük ev aletleri yoğun ilgi gördü.

Hedefimiz 5 yıl içerisinde pazar lideri olmak

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür (CPO) Aziz Süzer, Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ve Media Markt Ankara Antares Mağazası Genel Müdürü Can Ergün Kılıç, Ankara Antares Media Markt'ın açılışı dolayısıyla basınla sohbet toplantısı düzenledi.

Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Marcus Tengler, “Media Markt halen 15 ülkede 1000’den fazla mağazası bulunan 34 yıllık bir teknoloji marketi. Avrupa’nın 1 numaralı teknoloji perakendecisi. Türkiye’ye 6 yıl önce girdik. Türkiye, Media-Saturn olarak en agresif büyüme hedefimiz olan ülkelerin başında geliyor. 6 yılda harika bir iş çıkarttık.

 Bu büyümeyi hep birlikte başardık; tüketiciler, sizler, bizler. Gelecekte de aynı hız ve azimle devam edeceğiz. 2013 yılını 7 bölgede, 10 mağaza ile tamamlayacağız. Hedefimiz 5 yıl içerisinde pazarda lider olmak.

Yeni marka ve sürprizlerimizle bu hedefimize ulaşacağız. Ancak sadece kar değil, hizmet kalitesinde farklılaşmak bizim için önemli. Bunun için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz.  Mağazalarımızı geçen yıl 32 milyon ziyaretçi geldi. 8 milyon 500 bin adet ürün sattık.

Ancak biliyoruz ki, tüketicilerimizin hepsine ayrı ayrı dokunmak zorundayız. Biliyorsunuz Antares mağazamız Ankara’daki 5. mağazamız. Diğer 4 mağazamıza gelen yoğun talep üzerine bu mağazayı açmaya karar verdik. Yeni inşaat ve AVM projelerine göre Ankara’da başka mağazalar açmaya devam edeceğiz.“ dedi.

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Aziz Süzer, “Tüketici artık eski tüketici değil, en iyi ürünü, en iyi fiyata nerede bulacağını, en iyi hizmeti nereden alacağını, haklarını biliyor. Biz de yerel yapılanmaya uygun global yapımız ile hem en yeni ve iyi teknolojiyi takip ediyor hem de tüketicilerin bu ürünlere mağazalarımız kanalı ile kolay ulaşımını sağlıyoruz. Ortalama 4500 metrekare büyüklüğündeki mağazalarımızda tüketiciler yaklaşık 50.000 çeşit ürüne ulaşabiliyorlar.”

“Tüketici elektroniği pazarı gittikçe büyüyor. Biz da aynı oranda genişleyerek Türkiye çapına yayılmaya devam ediyoruz. Artık tüketici elektroniğinde birçok ürün birbiri ile ilişkilendirilerek kullanılıyor.

Ürün grupları birleşiyor ve müşteri beklentileri değişmeye başlıyor. Televizyonların, fotoğraf makinalarının ve aksesuarların bağlantı özellikleri var ve buna bağlı olarak müşterilerin mağazadaki satınalma deneyimleri de değişiyor. Biz de mağazalarımızda birlikte kullanıldığı zaman insan hayatını kolaylaştıran bu ürünleri bir arada satmaya çalışıyoruz. Hatta bu konularda tüketicileri bilinçlendiriyoruz.” dedi.

Türkiye’de bir ilk: Teknoloji mağazalarında Yeşil Konsept dönemi!

Süzer; “Media-Saturn olarak teknoloji mağazalarında yeni trend olacak yeşil konsept köşesini de ilk defa Media Markt Ankara Antares mağazamızda müşterilerimize sunuyoruz. Yeşil Konsept köşelerimizle, A+++ enerji tasarrufu konusunda müşterilerimizi bilinçlendirmeyi ve tüketici alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyoruz.

Türkiye'de kullanılan toplam enerjinin yüzde 50'sinin beyaz eşyaların kullanımında gerçekleştiği düşünülürse enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin kullanımının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Tüketici tercihleri de enerji tasarrufu sağlayan ürünler yönünde değişim göstermekte; geçtiğimiz yıla oranla tüm enerji tasarruflu ürün grubunda ortalama %30’luk bir artış söz konusu. Bu da gösteriyor ki tüketici her geçen gün enerji tasarrufu sağlayan ürünleri tercih etme konusunda bilinç kazanıyor.” dedi.

“Gfk Araştırması’na baktığımızda ise geçtiğimiz yıl A enerji buzdolabı satış oranı yüzde 37, 2; A+ Enerji buzdolabı satış oranı yüzde 47,9; A++ enerji tasarruflu buzdolabı satışları ise yüzde 11,2 oranında artış gösterirken, A enerji bulaşık makinesi satış oranı yüzde 67;8; A+ Enerji bulaşık makinesi satış oranı yüzde 23,4; A++ enerji tasarruflu bulaşık makinesi satışları ise yüzde 6,7 oranında artış gösterdi.

Beyaz eşya kategorisinde enerji tasarruflu ürün satışlarına baktığımızda A enerji tasarruflu ürünlerde %50 oranında, A+ enerji tasarruflu ürünlerde %35 oranında ve A++ enerji tasarruflu ürünlerde ise %10 oranında artış görülmektedir.” dedi

Media Markt’tan Çalışanlarına özel program “Smart Kariyer”

Türkiye çapında başlattıkları “Smart Kariyer” ismini verdikleri teknoloji eğitimi programını da anlatan Tengler / Süzer, “Türkiye'deki büyüme planımızı uzun vadeli desteklemek üzere çalışanlarımıza yönelik Smart Kariyer eğitim programını başlattık.

Bu program ile kendi ekibimizi, takım liderlerimizi ve yöneticilerimizi yetiştiriyoruz. Smart Kariyer eğitimimizle çalışanlarımızın yetkinliklerini ve gelişim ihtiyaçlarını belirleyip, pozisyon bazında oluşturulan eğitim programlarıyla gelişimlerini sağlamaya başladık.

Ankaralıları gerçek “Dijital Yaşam Alanı” ile tanışmaya davet ediyoruz

Media Markt Ankara Antares Mağazası Genel Müdürü Can Ergün Kılıç ise, “Tüm Ankaralılar’ı gerek açılışımız şerefine gerekse de yıl boyunca düzenleyeceğimiz kampanyalara mağazamıza bekliyoruz.

Ankara’da ilk defa teknoloji tutkunlarının ihtiyaçlarına yanıt veren mobil yaşam alanına sahip olacak Antares mağazamızı bugün hizmete açtık. Mağazamızda yer alan “Dijital Yaşam Alanları” ile teknolojiyi müşterilerimize uygulamalı olarak anlatacağız.

Özel eğitimli profesyonel ekibimiz ile kişisel ürün, ofis ürünleri, ev ürünleri gibi 50.000’e yakın ürün yelpazesini, reyonlarda farklı kullanımları ile birlikte tanıtarak, eğitim vereceğiz. Ayrıca Dünya trendini yansıtan, “Connected World ve Mobile World“ alanları olarak da adlandırdığımız bu alanlarda tabletten TV’ye, telefondan yazıcıya farklı ürün gruplarını birbirine kablosuz (wifi) olarak bağlayarak son teknoloji uygulamaları tanıtacağız.

Teknoloji marketleri artık büyük cazibe merkezleri ve yaşam tarzının bir parçası haline geldiler; tüm Ankaralıları en az bir günlerini ayırıp yeni alanlarımızı görmek ve son teknoloji ürünler ile tanışmak üzere mağazamıza bekliyoruz” dedi.Açılışa özel kampanyalar için Ankaralılar Media Markt’a koştu.

Media Markt Ankara Etlik Antares açılış kampanyasında 40” Samsung 40EH5000 LED TV 1299 TL yerine sadece 899 TL’den, Dört çekirdekli Asus K55DR Dizüsütü bilgisayar 1399 TL yerine sadece 999 TL’den, Samsung Galaxy S3 Cep telefonu 1799 TL yerine sadece 1399 TL’den, iPhone 4 8 GB Cep telefonu 1499 TL yerine sadece 1099 TL’den, Canon EOS550D fotoğraf makinesi 18-55 + 75-300 lenss ile birlikte 1899 TL yerine sadece 1499 TL’den, 320GB PS3 oyun konsolu 699 TL yerine sadece 549 TL’den satışa sunuluyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account