Perakende sektörünün öncü firmalarından Kim Marketler Zinciri, mağaza yatırımlarını artırdı. Ramazan ayından evvel Ümraniye, Sakarya ve Gürpınar’da birer mağaza açan zincir, sene sonuna kadar 10 milyon dolar yatırım yapmayı hedefliyor.

Editör
28.07.2011

 

Ümraniye mağazasının açılış töreninde söz alan Kim Market Genel Müdürü Hamit Akçay, yeni yatırımları ile 100 insana daha istihdam imkânı sunduklarını, toplam eleman sayılarını bin 600 kişiye çıkardıklarını dile getirdi. Mağaza sayılarının da 57’yi bulduğunu kaydeden Akçay, 2011 Aralık ayında bu sayının artacağını bildirdi.

Gürpınar ve Ümraniye mağazalarında alışverişin yanı sıra hayat alanlarına da yer verdiklerini anlatan Hamit Akçay, kampüse yakın olmasından dolayı İzmit Aslanbey Mağazası’nın üniversite öğrencilerinden büyük ilgi göreceğini vurguladı. Gürpınar mağazasında bin 200 metre kare kapalı alan ve 7 kasa ile hizmet verileceğini açıklayan Akçay, Ümraniye’de bin 250 metrekare, İzmit Aslanbey’de ise 700 metrekare kapalı alanda hizmet vereceklerini duyurdu. 

MARMARA BÖLGESİNE 10 MİLYON DOLARLIK MAÐAZA YATIRIMI 

Bundan böyle mağazacılık yatırımlarında yeni markaları Kim Pratik’e ağırlık vereceklerini aktaran Akçay, şunları ifade etti:

“Geçtiğimiz aylarda yeni mağazacılık markamız olan Kim Pratik’in ilk şubesini Büyükçekmece’de açtık, Discount ile süper market arasında yeni bir format oluşturduk. İlk pilot uygulamamıza tepkiler olumlu oldu. Sene sonuna kadar Kim Pratik mağazası sayısını 20’ye tamamlamayı hedefliyoruz. Artık yatırımlarımızda Kim Pratik öne çıkacak. Marmara bölgesinde yayılmamıza öncelik vereceğiz. Yalova, Tekirdağ ve Bursa’da fizibiliteye başladık. En kısa zamanda bu illerde de mağaza yatırımlarına başlayacağız. Kararlı adımlarla Anadolu’ya yayılacağız. Aralık ayına kadar yeni mağaza yatırımlarımız ile 10 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız.”

SİMİT SARAYI VE KİM MARKET İŞ BİRLİÐİ YAPACAK

Büyük ölçekli mağazalarda alışverişi keyifli hale getirmek için bir dizi projeyi hayata geçireceklerini belirten Kim Genel Müdürü Hamit Akçay, “Simit saraylarıyla önemli bir ortaklık anlaşması yaptık. Kim marketlerinin mağazalarında unlu mamuller reyonunu Simit Sarayı alacak. Francheise ile mağaza içlerinde çok zengin bir unlu mamuller reyonu kuracağız. Bu konseptteki ilk mağazamızı Ümraniye’de açtık. İlerleyen zamanlarda da Simit Sarayı ile ortak faaliyetlerimiz devam edecek. Sabah kahvaltısı için mağazalarımıza alışverişe gelen müşterilere birbirinden leziz çok sayıda simit, poğaça, börek gibi ürünler sunacağız. Buna benzer yeni güç birliklerine imza atarak mağazalarımızı cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi. 

RAMAZAN’DA NÖBETÇİ MAÐAZA 

Ramazan ayıyla birlikte örnek bir uygulamayı da devreye sokacaklarını belirten Akçay, “Özel olarak seçtiğimiz 3 mağazayı Ramazan ayında nöbetçi mağaza olarak görevlendireceğiz. Avrupa yakasında Fındıkzade, Anadolu yakasında Üsküdar ve İzmit merkez mağazamız Ramazan ayı boyunca Sahur öncesi açılıp sabaha kadar hizmet verecek. Çalışma şartları veya değişik sebeplerle alışverişe fırsat bulamayanlara büyük kolaylık getirecek.” ifadelerini kullandı. 

Kim Marketleri olarak müşteriden büyük teveccüh gördüklerini vurgulayan Akçay, “Bu Ramazan’da da mağazalarımızda zam yapmayacağız. Özel kampanyalarla tüketicinin Ramazan ruhunu en iyi biçimde tatması adına hazırlıklarımızı tamamladık. Fiyat anlayışımışızı da içinde bulunduğumuz ayın ruhuna uygun olarak belirledik.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: bugun.com.tr

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account