Pahalı Enerjiye Karşı Baymak Merkezi Isıtma Sistemleri ile Profesyonel ve Ekonomik Çözümler Sunuyor!

Yazar:Editor
07.03.2013

 

 

 

Isıtma soğutma sektörünün lider markası Baymak, merkezi ısıtma sistemi ihtiyacına yüksek verim ve enerji tasarruflu Lectus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazan ile yüksek kazanç sağlıyor!

 “Pahalı Enerjiye Karşı Baymak” ve “Daha Temiz Bir Doğa İçin” yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Baymak, merkezi ısıtma sistemi ihtiyacına yönelik çevre dostu ve yüksek tasarruflu Lectus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazan ve sistem kurulumuyla ilgili tam çözüm sunuyor.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında hazırlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği”  gereğince, 2000 m2’nin üzerindeki yeni yapılan binalarda merkezi ısıtma sistemi kullanımı zorunlu hale geldi. Isıtma–soğutma sektörünün öncü kuruluşlarından Baymak, merkezi sistem ısıtma sistemlerinde yoğuşmalı kaskad sistemleri öneriyor. Konuyla ilgili Baymak Pazarlama Müdürü Umut Ertür; “Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu yönetmelik çerçevesinde, gerek karbondioksit emisyonu gerekse enerji verimliliği açısından avantajlı sistem Yoğuşmalı Kaskad Sistemleri’dir. ‘’ dedi.

Lectus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazanlar, 65,90 ve 115 kw lık güç seçenekleriyle %111,3 ‘ varan kazan verimi sağlarken, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu ve kompakt ölçüleri sayesinde ise yer tasarrufu sağlayarak beklentileri tam anlamıyla karşılayan bir sistemdir.

Baymak kaskad sistemlerde, tek bir kaskad kontrol ünitesinde ara modüllere ihtiyaç duyulmadan 15 adet yoğuşmalı duvar tipi kazan kontrol edilebilmektedir. Böylece daha az yer kaplayan ve kurulumu daha ekonomik olan sistemler elde edilmiş olur.

Lectus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazanlar;

Düşük yoğunluk ve yüksek ısı aktarma hassasiyetine sahip tek parça alüminyum Mg-Si eşanjöre sahiptir. Korozyona karşı dayanımı yüksektir. Eşanjörün yüzey alanını arttırmak için yanma odasının çevresi alüminyum piklerle donatılmıştır.

Paslanmaz çelik brülörü ve modülasyonlu fan ile yüksek yanma verimi sağlanmıştır.

40 °C tesisat suyu gidiş 30 °C tesisat suyu dönüş sıcaklığında DIN 4708-2 normuna göre %111,3’e varan verim değerine sahiptir.

15 kazana kadar kazanlar kaskad bağlanabilir.

Frekans kontrollü fan ile yüksek yanma verimi düşük emisyon değerlerine sahiptir.

52 dBA altında çalışmasıyla son derece sessizdir.

75x50x50 kompakt ebatları ile mekandan tasarruf sağlar.

Su sıcaklığı çok yüksek olduğunda, aşırı ısınma emniyet cihazı kazanı kilitler.

Isıtma devresi çalışma sıcaklığı 20 derece ile 90 derece arasında ayarlanabilir.

Temizleme fırçası ile kolayca bakım sağlanır.

Isıtma soğutma sektörünün lideri Baymak, tam çözüm hizmeti anlayışı ile ihtiyacınızın tamamını tek bir merkezden gidermeniz için çalışıyor.

Üstün teknolojili üretim üssü, çevre dostu Baymak anlayışı, enerji tasarrufuna verilen önem ve yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile Baymak ürün yelpazesi sürekli gelişiyor.

Çevre dostu Baymak, geniş ürün yelpazesi ile ısıtma soğutma sektöründe lider marka olarak tüm ürünlerinin kalite standartlarına uygun olarak üretilmesini sağlıyor.

Neden Kaskad Sistemi?

Bireysel ısıtma sisteminde baca gazı sıcaklığı 130 °C iken merkezi ısıtma sistemlerinde baca gazı 190 – 210 °C olarak atmosfere atılmaktadır. Bu da doğalgaz yakarak elde ettiğimiz ısının ciddi bir kısmının kaybedildiği gerçeğidir. Bunun yanında merkezi ısıtmada karşımıza çıkan bir diğer seçenek, Yoğuşmalı Kaskad Sistemleri’dir. Yoğuşmalı kombi gibi çalışan bu cihazların baca gazı sıcaklığı 55 °C’dir. Atık gaz sıcaklıkları karşılaştırıldığında merkezi ısıtmada yoğuşmalı Kaskad Sistemleri çok daha verimli ve çevrecidir. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde Kaskad Sistemleri’nde tüketilen doğalgaz oranının dairelere göre belirlenmesi ve tüketilen gaz kadar fatura ödenmesi mümkün olmaktadır.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account