Çevre dostu üretim özelliği, A1 sınıfı yanmaz malzeme olması ve deprem emniyeti sağlamasıyla birçok projenin öncelikli tercihi olan AKG Gazbeton ürünleri, İzmir Adnan Menderes ve Balıkesir Körfez Havalimanı inşaatında kullanılıyor.

Yazar:Editor
07.03.2013

 

İnşaat projelerine değer katan ürünleriyle dikkat çeken AKG Gazbeton, havalimanı projelerinin de ilk tercihi olmaya devam ediyor. Çevre dostu üretim özelliği ve A1 sınıfı yanmaz malzeme olması sebebiyle havalimanlarının öncelikli tercihi olan AKG Gazbeton ürünleri, son olarak Türkiye’nin en önemli havalimanlarından İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali yenileme ve Balıkesir Körfez Havalimanı yeni terminal binası inşaatlarında tercih edildi.

AKG Gazbeton çevreci ürünleri ile İzmir’in çevre dostu havaalanında…

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir’de yer alan Adnan Menderes Havalimanı’nın İç Hatlar Terminali AKG Gazbeton ürünleri ile yenileniyor. Terminalin yenileme inşaatında, depreme dayanıklı, çevreci ve A1 sınıfı hiç yanmaz AKG Gazbeton duvar blokları ve lentoları kullanılıyor. 250 milyon Euro yatırımla yenilenen terminal yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. “Avrupa’nın Çevreye En Duyarlı Havalimanı” seçilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yenilenen İç Hatlar Terminali, çevre dostu binalara verilen “LEED Sertifikası” için başvuruda bulunarak havalimanları arasında da bir ilke imza attı.  

Çevreci özellikleri, modern mimarisi ve kullanılan ileri teknolojileri ile dikkat çeken projenin AKG Gazbeton ürünleriyle hem maliyet hem de zamandan tasarruf sağlayarak en kısa sürede tamamlanması ve 2014 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Balıkesir Körfez Havalimanı AKG Gazbeton ile büyüyor…

İzmir Foça’dan Çanakkale’ye kadar uzanan bölgede Kuzey Ege turizmine hizmet veren Edremit Havalimanı’nın pist, apron, teknik bina ve kule düzenlemelerinin ardından başlayan yeni terminal binasının yapım çalışmaları da AKG Gazbeton kalitesi ile sürüyor. Havalimanının 39 milyon TL’ye mal olacak yeni terminal binasının inşaatında AKG Gazbeton’un yangına dayanıklı duvar blokları kullanılıyor. 14 bin 500 metrekarelik alanda iki kattan oluşacak yeni terminal binasının 2013’ün 3. Çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Her türlü yapı sisteminin iç ve dış duvarlarında kullanılabilen AKG Gazbeton ürünleri daha önce İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Erzurum ve Sivas Havalimanları ile ülke çapında pek çok havalimanı yenileme projesinde kullanılmıştı.

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account