Wide Awake renk trendi kitabı fark yarattı!

Editör
07.03.2013

 

BASF’nin Boya Bölümü, 22 Şubat 2013 tarihinde Münih’te bulunan BMW World’de gerçekleştirilen iF Tasarım Ödülleri gecesinde Global Trend Kitabı’nın tasarımıyla iF İletişim Tasarımı Ödülü’nün sahibi oldu. BASF’nin her yıl otomotiv üreticilerinin tasarımcılarını hedefleyerek hazırladığı Global Trend Kitabı, renk ve boyaların deneyimlenmesini mümkün kılıyor.

Global Trend Kitabı’nın son baskısı olan ve Köln’de bulunan tasarım ajansı Are We Designer ile iş birliği içerisinde geliştirilen Wide Awake, sadece otomotiv sektöründeki müşterileri etkilemekle kalmadı, tasarım jürisinin de beğenisini kazandı. 

BASF, her yıl otomotiv müşterileri için özel olarak tasarladığı trend kitabını sınırlı sayıda basıyor. Otomotiv tasarımcılarına en yeni renk trendleri hakkında bilgi verdiği kadar esin kaynağı da olan yayın, hem global hem de bölgesel renk konularına odaklanıyor. BASF Global Trend kitabı, tasarımcılar tarafından araştırılan toplumsal hareketleri ve gelişmeleri anlatıyor. Bu bulgulara dayanan renk trendleri, orijinal boya rengi örnekleriyle birlikte trend kitabında görselleştiriliyor.

Ödüle ilişkin görüşlerini dile getiren BASF tasarımcısı Mark Gutjahr, “iF Tasarım Ödülü, en önemli tasarım ödüllerinden birisi. Çalışmamızın bu ödüle layık görülmesi bizim için ayrıcalık.” diyerek ödülün önemine dikkat çekiyor. 

iF Tasarım Ödülü, 2012 yılında kazanılan Red Dot (Kırmızı Nokta) ödülünün ardından BASF’nin yenilikçi müşteri iletişimi yaklaşımıyla kazandığı ikinci tasarım ödülü oldu. Buna ek olarak, yenilikçi renk trendleri belirleyen BASF tasarım ekibi 2011 yılında XFine® metalik özel efektli boya ile Otomotiv Marka Yarışması’nı (Automotive Brand Contest )ve ayrıca yüzey ve teknoloji kategorisinde Materialica Tasarım ve Teknoloji Ödülü’nü kazanmışlardı.

2013 iF İletişim Tasarımı Ödülü 

2013 iF Tasarım Ödülleri’nde 49 uluslararası uzman, 51 ülkeden 1.920 katılımcının 4.352 başvurusunu değerlendirdi. BASF, Wide Awake ile “Basılı Medya – Reklam medyası” kategorisinde iletişim tasarımı ödülünü kazandı. Yarışmaya katılan projeler; hedef grup dili ve içeriği, tasarım kalitesi ve yaratıcılık, malzeme seçimi ve kullanımı ve ayrıca ekonomik verimlilik ve müşteriye uygunluk kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirildi. iF İletişim Tasarımı Ödülleri kapsamında jüri, yapılan 1.086 başvurudan 346’sını ödüllendirdi. 

60 yıldır üstün tasarımları ödüllendiren ve dünya genelinde bilinen bir organizasyon olan iF Tasarımı Ödülü, tüm dünyada bir kalite mührü olarak kabul görüyor.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account