İsviçre’nin Küssnacht am Rigi şehrindeki Rigi Residence’ın şık dekorunu GROHE ürünleri tamamlıyor.

Editör
06.03.2013

 

Lucerne Gölü, Rigi Dağı ve bölgeyi çevreleyen Alp Dağları’nı içine alan nefes kesici manzaraya bakan Rigi Residence, en az bu görüntü  kadar etkileyici. İsviçre’nin Schwyz Kantonu’nda yer alan ünlü Küssnacht am Rigi beldesinde bulunan malikane, bir modernizasyon ve restorasyon şaheseri. İki muhteşem konağın bir araya getirilmesiyle oluşturulan sekiz lüks kiralık dairelik  bu zarif tesiste misafirler, geniş teraslar, zeminden ısıtma ve özel şarap mahzenlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda imkandan da yararlanıyor. Spa alanının en önemli özellikleri arasında, jet akımlı ısıtmalı bir yüzme havuzu, mükemmel donanımlı bir spor salonu da bulunuyor. Bu alanda ayrıca,  sauna, briç ve bilardo odası ile   havuz evi bulunan açık bir havuz da yer alıyor.

Tesiste, sadece misafirlere özel rönesans tarzı bir avlu veya doğrudan yeraltı otoparkından özel girişler de bulunuyor. Zevkli giriş salonunun duvarlarını ünlü Fransız fotoğrafçı Jean François Rauzier’in çalışmaları süslüyor. Özenle işlenmiş dökme demir korkuluklu mermer merdivenler, elbette asansör ile de erişilebilecek lüks apartman dairelerine çıkıyor. Hatta bazı daireler kendi özel asansörlerine de sahip. 

Yenilikçi teknoloji ile birleşen modern zerafet

Büyük cam cepheleri ile muhteşem manzaranın nefes kesici görüntülerini sunduğu bol ışık alan dairelerde bol miktarda açık alan bulunuyor. Her ebeveyn yatak odasında, hem zarif GROHE Rainshower® F-Serisi tepe duşları hem de esnek Tempesta duş setinin şık banyo dekorunu tamamladığı özel bir banyo bulunuyor. DreamSpray® teknolojisine de sahip bu duşlar, her seferinde son derece rahatlatıcı veya canlandırıcı duş deneyimi için mükemmel akış seçenekleri sağlıyor. GROHE StarLight™ krom kaplama ile kirlenme ve çizilmeye karşı özellikle dayanıklı hale getirilen duşlar, mükemmel “yeni” görünümlerini yıllar boyunca koruyor. Yüksek kaliteli Skate Cosmopolitan duvar panelleri ile birlikte kullanılan güvenilir GROHE rezervuarları resmi tamamlıyor. Çift kademeli tasarım kullanıcılara üç ve altı litrelik seçenekler arasında seçim yapma imkanını verirken start- stop fonksiyonu ise gerçek gereksinimler doğrultusunda daha fazla su tasarrufu yapılmasına da imkan sağlıyor. Alp beyazı renkli modern panel tasarımı yeni banyo tuvalet dekoru ile ölçülü ve zarif şekilde uyum sağlıyor. Yenilikçi GROHE Fresh sistemi, tabletler kullanılarak gömme rezervuarlarda hijyenin sağlanmasına da imkan veriyor. Böylece her kullanımda tam olarak eşit şekilde koku bırakılıyor.

Lüks yaşam hissi modern mutfaklarda da devam ediyor. GROHE mutfak bataryaları arasında bir klasik olan Minta tek kumandalı eviye bataryası yemek pişirme adasındaki lavabo setine vurgu yapıyor. Zarif L şekli ve spiralli perlatörü ile, Minta modern tasarımı rahat ve zahmetsiz kullanım ile biraraya getiriyor. Bataryanın uzun kullanım ömrü boyunca, ergonomik kumanda kolunun ipeksi yumuşaklığı GROHE SilkMove® teknolojisi sayesinde sağlanıyor.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account