Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) 10 Nisan’da “Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi”ni düzenliyor.

Editör
06.03.2013

 

Ülkemizde yalıtım bilincini geliştirmeye, yalıtımın ülke ekonomisine ve bireylere sağladığı faydaları anlatmaya yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren İZODER’in, “Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi”; 10 Nisan 2013 Çarşamba günü Marriott Hotel Asia’da yapılacak. “Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi”ne; ana sponsor olarak Filli Boya Yapı Kimyasalları, Kalekim, Saint Goben Weber destek verirken, Karkim Sektör Sponsoru olarak, BİTÜDER (Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği) de Destekleyen Kuruluş olarak organizasyondaki yerlerini aldılar.

“Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı” ile birlikte Türkiye genelinde Kentsel Dönüşüm sürecinde güvensiz olduğu düşünülen yaklaşık 7 milyon konut yeniden elden geçirilecek. İZODER de (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), yalıtım sektörünün Kentsel Dönüşüm’ün odağında olduğu fikrinden hareketle, “Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi”nde kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi, sektörü hareketlendirmek için yeni girişim ve gelişmelere zemin hazırlayacak önemli bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. 

“Su Yalıtımı, Deprem ve Türkiye Gerçeği”, “Su Yalıtımında Başarıyı Etkileyen Faktörler”, “Su Yalıtımında Mevzuatlar”, “Osmanlı’dan Günümüze Kentsel Dönüşüm ve Deprem” ve “Yapılarda Çağdaş Yaklaşımlar ve Su Yalıtımı” konulu panellerin düzenleneceği Zirve’de, panelisler arasında Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, ÇEDBİK Başkanı Haluk Sur, İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Güvenç, İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan ve Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya da yer alacak.   

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account