Sarphan Finans Park ve farklı illerde projeler üreten Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Sn.Vekalet Kaba Deprem Haftası'yla ilgili açıklama yaptı.

Yazar:Editor
06.03.2013

 

’Türkiye maalesef depremsellik açısından dünyanın en önemli ve hareketli coğrafi kuşağı üzerinde yer alıyor. Bu gerçeği defalarca birçok bilim adamı dile getirdi. Hatta verilerle ve araştırma raporları ile ortaya koydu.

Bu durum tespiti, Türk toplumu olarak hepimize önemli sorumluluklar yüklüyor; özellikle de biz inşaatçılara. Yaptığımız her projeyi bu gerçeği bilerek inşa etmemiz ve standartları dünya verileri seviyesinde tutmamız gerekmektedir. Yaptığımız işlere yatırım yapan herkes bu standardı aramalıdır; aslında bu konuda yatırımcılar son yıllarda daha bilinçli davranıyor ve standartları sorguluyor.

Yatırımcılar inşaat projelerinde lokasyon, mimari ve mühendislik konularında proje orjinalliği, bunun yanısıra kurumsal olma özelliğini de bekliyor. Zira, altyapısı güçlü, kurumsallaşmış bir inşaat şirketi dünya standartlarını uygular ve bunu projelerine yansıtır. Aksi takdirde geçmişte yaşadığımız acı dolu trajik günleri yaşamak zorunda kalırız.

SARP GROUP, uygulamaya koyduğu her proje için, deprem gerçeğini göz önüne alarak; zemin, proje, proje statiği, malzeme teknolojisi gibi konularda kurumsal altyapısı gereği kalite standardını hep yukarıda tutmaktadır. Artık ülkemiz eskisi gibi değil, kurumsal olan her inşaat şirketi bu sorumluluğu yerine getirmektedir.

Bizler çıtayı yükselttikçe beklentiler ve kalite artacaktır. Bu da doğal olarak riskten uzak, deprem korkusu olmadan yaşama keyfini vatandaşlarımıza sunacaktır.

Rahmetli Ahmet Mete Işıkara hocamızın dediği gibi “Deprem öldürmez, bina öldürür!”Bu vesileyle kendisini de rahmetle anarken, bize ezberlettiği bu gerçeği bir kez daha hatırlatıyor ve yatırım yapan herkesin depreme dayanıklılık standartları sorgulamasını ve aramasını tavsiye ediyorum.

İnşaat çok ciddi bir iş, gerçekleştirdiğiniz her proje insanla uyumlu olmalı.

Her birey aynı standartta yatırım yapacak güçte olmayabilir, ama yaşama hakkı hayatta kalma hakkı bila istisna herkes için haktır. Sorumsuzlukla yapılan her inşaat ülke için zarar ve maalesef depremle gelen ölüm anlamını taşır.

Biz üzerimize düşeni yapmak için gece gündüz konunun uzmanı akademikdanışmanlarımız ve yetkin çalışma arkadaşlarımızla çok özenli bir şekilde çalışıyoruz. Depremle gelen acıları yaşamamak için herkes elinden geleni yapmalı. Ülkemiz insanları en güzel en teknolojik projeleri hak ediyor. Zaman değişti rekabet çok iş yapmakla olmuyor, kaliteli iş yapmakla oluyor. Sektörümüze kaliteli proje standartlarını getiren ve standartları uygulayan herkese teşekkür ediyorum.

Allah bizi 99 depreminde yaşadığımız acılardan korusun. ‘’ 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account