Braas Divoroll Clima Plus S: Nefes Alan Reflektif Su Yalıtımı

Editör
05.03.2013

 

Dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Braas’ın en yeni ürünlerinden biri olan Divoroll Clima+S, hem nefes alan ve tam sızdırmazlık sağlayan bir su yalıtımı hem de enerji tasarrufu sağlayan çok işlevli bir çözüm. Divoroll Clima Plus S kullanıldığı çatıda özellikle yaz aylarındaki yaşam konforunu artırıyor, çatının yıllık enerji performansına olumlu katkı yapıyor. Yeni nesil teknolojilerle üretilen reflektif katmanı, sadece güneşten gelen ısıyı yansıtmakla kalmıyor, ortamdaki elektromanyetik kirliliğin azaltılmasına da yardımcı oluyor. 

Tüm dünyada artan enerji maliyetleri ve çevre kirliliği ile ilgili kaygılar günümüz inşaat sektöründe enerji verimliliğini ve buna bağlı olarak yapının toplam enerji performansını en önemli kavramlardan biri haline getiriyor. Braas Çatı Sistemleri de yapının enerji performansı açısından çok önemli bir alanı olan çatıların enerji verimliliğini artırmak amacı ile yüksek performanslı ürünler sunmaya devam ediyor. Braas’ ın bu amaçla geliştirdiği çözümlerden biri olan  Divoroll CLIMA+S, kullanıcılarına bir su yalıtımından çok daha fazlasını sunuyor. 

Yeni nesil nefes alan reflektif su yalıtımı Divoroll CLIMA+S, çatıya gelen ısıyı %83’e varan oranlarda yansıtarak, ortam sıcaklığında 3°C’ ye varan düşüşler sağlayabiliyor. Böylece enerji verimliliğini arttırıyor ve özellikle yazın soğutma maliyetlerinin azaltılmasını sağlayabiliyor.

Çatı Yenilemelerinde Enerji Verimliliğini Artırmaya Yönelik Güçlü Bir Çözüm

Braas’ın son teknolojiyle ürettiği Divoroll Clima+S, okside olmayan metalik reflektif yüzeyi ile güneşten ışınım yolu ile iletilen ısıyı yüksek oranlarda yansıtabiliyor. Kendinden yapışkanlı bini yerleri ile tam hava geçirimsizliği sağlayarak enerji verimliliğini yükseltiyor. Braas’ın tüm dünyada nefes alan su yalıtımı çözümü olarak tüketicilerine sunduğu Divoroll ailesinin en yeni üyesi olan Clima Plus S; optimum gözenek boyutu ve buna bağlı olarak elde edilen etkin buhar geçirgenliği sayesinde kiremit altında havalandırma desteği sağlıyor, ortamın nem oranını düşürüyor ve yoğuşma riskini azaltıyor. Aynı anda birçok işlev gören bir çözüm olan Divoroll Clima Plus S, yeni çatılarda olduğu kadar, özellikle çatı yapısının komple değişim imkanı olmadığı çatı yenileme işlerinde öne çıkıyor. Çatı yenilemelerinde sadece bir su yalıtımı değişimi ile, kolay ve hızlı bir şekilde uygulama yapılarak çatı katının enerji verimliliğinde önemli faydalar sağlanabiliyor. 

 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account