En Çevreci Tesis Ödülü Filli Boya'nın

Editör
05.03.2013

 

The Four Seasons Otel'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin katılımıyla düzenlenen ‘2013 Çevreci Tesis Ödülleri' töreninde Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Filli Boya ve Capatect markalarıyla pazar lideri marka en çevreci tesis ödülünü aldı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün başlattığı küresel programın bir parçası olarak, kentlerde yaşanabilir ve sağlıklı çevre koşulları oluşturmak amacıyla kurulan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye ve insan sağlığına duyarlı tesisleri ödüllendirdi.  

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla The Four Seasons Bosphorus Hotel'de yapılan törende incelenen 119 tesisin hak kazanan 36’sı ödüllerini aldı.

Törende, çevre ve sürdürülebilirlik politikalarıyla her geçen gün sektöre ve ülkeye katkıda bulunan Filli Boya ve Capatect markalarıyla pazar lideri Betek, sektörüne bir ilki yaşatarak en çevreci tesis ödülünün sahibi oldu. Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. fabrikasının bulunduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan Gebze Belediyesi, Betek Boya’nın dünya çapında belirlenen kriterlere uygunluğunu birliğe bildirdi ve birliğin değerlendirmeleri sonucunda Betek Boya ve Kimya “Çevreci Tesis Ödülü”ne layık görüldü.

Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk ödülü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin elinden aldı.

Çevreci Tesis Ödülleri’nin belirlenmesi için değerlendirmeye alınan tüm firmaların İmar Planları, İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatları, Yapı Kullanma İzinleri, ÇED belgeleri, Atık Su Deşarj İzinleri, Emisyon İzinleri, İtfaiye Raporları, İşletme Belgeleri, Geçiş Yolu İzin belgeleri dahil olmak üzere çeşitli alanlarda değerlendirmeleri yapıldı.

 BAYRAKTAR: SAÐLIKLI BİR KENT İÇİN ENERJİ KİMLİK BELGESİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR!

Törende konuşan Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 46 belediyenin ortak çalışması sonucunda gerçekleşen bu projeyi çok değerli bulduğunu ve çevre için çalışan, özen gösteren firmaların bu şekilde ödüllendirilmesinin teşvik edici olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.

Artık hükümetlerin değil, şehirlerin yarıştığını ve hizmetin önem kazandığının altını çizen Bayraktar, artık sağlık dendiğinde sadece insan sağlığının kastedilmediğini ve sağlıklı kentler için de birçok çalışma yaptıklarını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar, 81 ilde 161 hava kalitesini ölçen istasyonun online olarak izlenebildiğini, denizlerin su ölçümünün yine aynı şekilde kurulan istasyonlarda yapıldığını, mavi bayraklı plajların 355’e çıktığını, limanlardan gemi atıklarının toplandığını ve iklim değişikliğinden en çok etkilenecek Akdeniz Havzası’nda bulunan ülkemiz için iklim değişikliği eylem planı hazırlandığını anlattı.

En önemli projenin ise, Enerji Kimlik Belgesi olmadan hiçbir yapıya ruhsat ve iskan verilmeyeceğini ve bu nedenle yalıtımın en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu sözlerine ekledi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account