Yatırımcı İlişkileri Derneği, Fitch Ratings sponsorluğunda “Sektörel Değerlendirme Toplantıları”nın ilkini düzenledi.

Editör
01.03.2013

 

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği, Fitch Ratings sponsorluğunda “Sektörel Değerlendirme Toplantıları”nın ilkini 27 Şubat 2013 Türk Telekom Etiler ofisi toplantı salonlarında Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaat sektörü üzerine düzenledi.

İnşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin, analist ve danışmanların yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Fitch Ratings’in direktörlerinden Bashar Al-Natoor konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda, Fitch Ratings’in genel rating sistemi değerlendirmesi, inşaat ve taahhüt sektöründe kredi faktörlerini etkileyen unsurlar, EMEA bölgesinde gayrimenkul yatırım ortaklıkları, ürün ratingleri, Türkiye ve Dünya’da 2013 için beklentiler ve sukuk piyasaları konuları ele alındı. 

Fitch Ratings Direktörü Bashar Al-Natoor toplantıda şu değerlendirmelerde bulundu; ''2012’nin ardından 2013 yılında da sukuk ihracı, özellikle varlığa dayalı sukuk ihraçları hızla büyümeye devam edecek. Bazı sınırlamalar hala mevcut özellikle sukuk ihracının yaygın olduğu bölgelerde en önemli kısıtlamalar hukuki kararlar. Şu an için sadece Malezya’da sukuk ihracına rating almak zorunlu. Diğer taraftan rating gelişme potansiyeli olan sukuk ihraçlarının güvenilir bir şekilde büyümesinde önemli rol alıyor. 2012 yılında Türk hükümeti sukuk ihraçlarını teşvik etmek amacıyla 1,5 milyar dolarlık’lık Sukuk ile İslami sermaye pazarına girdi. Ayrıca Fitch  Mısır, Libya, Umman ve Tunus gibi henüz sukuk piyasasına girmemiş hükümetlerin de ihrac etme fırsatı olduğu düşüncesinde.'' 

 
 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account