Teknik Yapı'da ocak ayı satış şampiyonu Evora!

Editör
01.03.2013

 

Teknik Yapı günde ortalama 12 daire sattı Konut sektöründeki durgunluk söylentilerine rağmen Teknik Yapı olarak 2013 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, aralık-ocak ayında sadece Evora’da 500’e yakın daire sattıklarını ve ocak ayında Emlak Konut projeleri arasında en yüksek satışı yakaladıklarını ifade etti. 

‘AL-SAT YAPANLAR AZALACAKTIR’ 

Bu rakamın günde 12 daireye denk geldiğini belirten Durbakayım, yeni yılda yüzde 48 büyüme öngördüklerini de ifade etti. Avrupa yakasına çıkarma yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, Halkalı’da karma proje, Etiler’de Uçaksavar projelerine hazırlanıyor.

Yıl sonuna kadar bu iki projeyi ise yine Halkalı’da başka bir proje takip edecek. Firma 2013 yılında 5 ile 7 bin arasında dairenin temelini atmaya hazırlanıyor. 

Gecen yıl yürürlüğe giren afet yasasına bağlı olarak gerçekleştirilecek projelerin yüzde 1 KDV ile satılacağına işaret eden Durbakayım, konut taleplerinde de köklü değişiklikler olacağını kaydetti. Yatırım amaçlı satışların kendi içinde farklılık göstereceğine değinen Durbakayım “Daire alıp satmayı düşünenlerin oranında bir azalma olmasını bekliyoruz.

Konut alım satımlarından elde edilen gelirlerin vergilendirilmesindeki 5 yıllık sürenin 10 yıla çıkmasıyla birlikte yatırım amaçlı satışlardaki ana amaç kira geliri olacaktır” dedi. Teknik Yapı 2013 yılına hızlı bir giriş yaptı.

Aralık-ocak aylarında günde ortalama 12 daire satarak rekor kıran firma yeni yılda toplam 7 bine yakın konut üretmeyi planlıyor.

KAYNAK: Habertürk


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account