Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya'da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres markalarıyla, uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kale Grubu, UNICERA 25. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı'nın yenilikçi yüzü oldu.

Yazar:Editor
27.02.2013

 

Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, “Türk seramik sektörünün amiral gemisi Kaleseramik, kendisine Avrupa’da 3’üncü, dünyada ise 12’nci sırada yer sağlayan üretim rakamlarıyla, Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki yeni oyuncusu olarak sahaya çıkıyor” dedi.

Yapı sektörünün lider markalarını bünyesinde barındıran Kale Grubu, 27 Şubat – 03 Mart 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilen UNICERA İstanbul’a damgasını vurdu. İtalyan Mimar Maurizio Molini ve Kaleseramik Teşhir Tasarım ekibinin ortak çalışmasıyla hazırlanan 750 metrekarelik stant, Kale Grubu’nun marka kimlikleri doğrultusunda minimal sunum konseptiyle tasarlandı. Kale Grubu’nun 3’üncü salonda bulunan 317-318 numaralı standında oluşturulan rahat dolaşım alanları sayesinde, sergilenen ürün ve serilerin en güzel ifadeleriyle hayalleri süsleyen ambiyanslara dönüştürülmesi sağlanarak, alternatif kullanım alanlarından örnekler sunuldu.  

En yeni ürünlerin ve teknolojilerin tanıtıldığı UNICERA’da, Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya’da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres markaları ile yer alan Kale Grubu, yapıların her ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümler sergiledi. 

Avrupa’da 3’üncü, dünyada 12’nci sıradayız

Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalarıyla Türk seramik sektöründe açık ara liderliğini koruyan Kaleseramik’in pazar payının yüzde 30’a çıktığını vurgulayan Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, şunları söyledi: “Kaleseramik, dünyada ve özellikle Avrupa’daki krize rağmen, Almanya, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere ihracatta lider olduğu pazarlarda satışlarını yüzde 20 oranında artırmayı başardı. Kale Grubu, bu performansıyla Avrupa’da 3’üncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki yeni oyuncusu olarak sahaya çıkıyor. Kaleseramik bünyesinde, toplamda 3 bin adet ürün gamı ile seramik karo, vitrifiye, banyo ve mutfak mekanı çözümü sunan ürünlerimizi kendi tesislerimizde, en güncel teknoloji ile üretiyoruz. Sektörün amiral gemisi olmanın sorumluluğuyla, ‘trend belirleyici’, ‘işlevsel’, ‘çevreye dost’ ve ‘kaliteli’ kavramlarını ürünlerimize yansıtmak öncelikli amacımız.”  

Kullanıcıların beklentileri doğrultusunda yenilikçi ürünler yarattık

Tüketicilerin tercihlerinden yola çıkarak geliştirdikleri seramik koleksiyonlarının büyük beğeni kazandığını belirten İhsan Karagöz, “Kullanıcıların beklentileri doğrultusunda ve kendilerince onaylanmış ürünler yarattık. Bu yaklaşımımızdan doğan Çanakkale Seramik Saraylı Koleksiyonu, büyük başarı kazandı ve satış noktalarında serinin ismiyle aranan bir ürün oldu. Ayrıca sadece karo grubunda değil, yenilikçi yaklaşımımızla tüm alanlarda yeni serilere odaklandık” dedi. 

Kale’nin ödüllü koleksiyonları da fuarda

Yeni ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen iki yeni ürünü ile dünyanın en prestijli ve köklü tasarım ödüllerinden iF Product Design Award 2013’te iki ödül birden alan Kale, ödüllü koleksiyonlarını da fuarda sergiledi. Nordic serisi ile bütünsel banyo çözümlerinde, Beyaz Saray ile de banyo mobilyasında ödül alan Kale, son olarak EDIDA yarışmasında (Elle Decoration International Design Awards) ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi olan doğal taş koleksiyonu Stone & More’u da fuarda tüketicilerin beğenisine sundu. 

Çanakkale Seramik’ten estetik ve gösterişli seriler

Çanakkale Seramik, fuarda, geleneksel Osmanlı mimarisi ve dekorasyon anlayışını günümüz banyolarına taşıdığı Saraylı, Birun ve Enderun koleksiyonlarının yanı sıra Maison, Lady, Bohemia, Sema, Illusion, Country ve Forest serileriyle yer aldı.  

Edilcuoghi’den İtalyan dokunuşları

İtalya'nın seramik üssü Sassuolo bölgesinde karo seramik üretimi yapan Edilcuoghi markasını bünyesine katan Kale Grubu, fuarda Edilcuoghi’nin “İstanbul, Londra, Berlino, Anversa, Milano, New York, San Paolo serilerini de sergiledi. 

Kalebodur gelişmiş teknolojisi ve farklı tasarım ürünleriyle fuarda

Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, Cement Grubu, C-Extreme, C-WOOD Serisi, Cement 2.0 Serisi, C-Stone, Natural Stones&Marbles, Luxury Marble serileriyle yer aldı. Kalebodur, ayrıca dünyanın en büyük, en ince ve en esnek karosu Kalesinterflex’le; C-Stone, Luxury Wood, Natural Stones serilerini sunarak, mimari tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandırdı.

Kale, Eternal ile banyolarda sınırları kaldırdı

Kullanışlı ve estetik serisi Eternal’i ilk kez fuarda sergileyen Kale, banyolarda alışılmışın dışında yeniliklere imza attı. Hayatı kolaylaştıran pratik çözümler üreten Eternal, Wellness Touchpad ile de banyolarda yeni bir dönem başlattı. Dokunmatik dijital kontrol paneliyle, programlanması ve kullanması son derece kolay olan klozet ve bideler, daha önce hiç yaşanmamış banyo deneyimi sundu.

Fazla su tüketimine son veren Integra gömme rezervuarları da fuarda

Hem doğaya hem de kullanıcılarının ekonomisine dost çözümler sunan Kale, 1.5 lt / 2.7 lt ile dünyanın en az su tüketimi yapan gömme rezervuarı Integra’yı tüketicilerin beğenisine sundu. Yalnızca 2.7 litre su kullanarak sağladığı yüzde 55 su tasarrufu ile tam kapasiteli çalışan ve hijyen standartlarından ödün vermeyen Aquasmart klozetleri ile uyumlu kullanıma sahip olan Integra gömme rezervuar çeşitleri ile Kale, su tüketimini en aza indirdi. 

Kale’den yeni armatür serileri ve yeni duş sistemleri

Kaliteli, fonksiyonel, estetik ve her zevke uygun ürünleriyle yaşam konforunu artıran Kale, “3m2 Banyo Mobilyaları” ile yeni armatür serileri ile en yeni duş sistemlerini tüketicilerle buluşturdu.   

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account