Amsterdam, Hollanda – Royal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHIA) tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45'ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi.

Editör
27.02.2013

 

Yeşil ürün1 satışları toplam satışların %45'ine ulaştı (11,3 milyar Avro)

Genel olarak sürdürülebilir LED aydınlatma yatırımlarının ön ayak olduğu, yeşil inovasyona 2012 yılında toplam 569 milyon Avroluk yatırım yapıldı.

Geçtiğimiz beş yıl içinde operasyonel CO2 emisyonlarındaki %25'lik azalmayla karbon azaltma hedefi gerçekleştirildi

Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36 ileen büyük kısmını  oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

Bu başarı, Philips'in şirket genelinde sürdürülebilirliği devam ettirme ve insanların sağlıklarını ve refahlarını inovasyon sayesinde iyileştirme amacının altını çiziyor. Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı ve Philips Strateji & İnovasyon Yöneticisi Jim Andrew düşüncelerini “Bugün Philips'in dünya üzerindeki her 4 kişiden birinin yaşamını iyileştirdiğini2 bildirmekten gurur duyuyoruz. Arzumuz ise şirket vizyonumuzun bir parçası olarak bu hedefi 2025 yılına kadar bir yılda 3 milyar kişiye yükseltmek. Ayrıca bu yıl beş yıllık karbon azaltma hedefimizin %25'ine ulaşarak faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltma konusunda da büyük ilerleme kaydettik. Bunu öncelikle küresel çapta uygulamaya devam edeceğimiz temel faaliyet alanlarımızdaki enerji tasarrufu programları, yeşil lojistik, seyahatlerin azaltılması ve yenilenebilir enerji kullanımının artmasına borçluyuz.” şeklinde dile getirdi.

Yatırımların 2015 yılına kadar 2 milyar Avroyu bulması hedefi doğrultusunda Philips, 2012 yılında yeşil inovasyona 569 milyon Avro yatırım yaptı. Enerji verimli aydınlatmaya geçiş yaparak karbondioksit salınımlarını azaltmak amacındaki LED devrimini ilerletmeye yönelik olarak inovasyona 325 milyon Avroyu aşkın yatırım yapan aydınlatma sektörü yatırımlar konusunda öncü sektör oldu.

Tüketici ürünleri alanında ise ürünlerde polivinil klorür (PVC) ve bromlu alevlenme geciktiricilerin (BFR) kullanımını yavaş yavaş azaltma taahhüdünü uygulamaya geçiren Philips, ilk kez yıl içinde üretilen tüm espresso makinelerinde bu maddeleri kullanmadı.

Sağlık ürünlerini destekleyen ve çevresel etkileri azaltan sağlık sektöründeki yatırımlar dünya çapında yeşil hastanelere olan ilginin artmasını da destekledi. Bu taahhüt enerji tüketimini ortalama olarak %22 oranında azaltan enerji verimli MRG alanında Philips Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) cihazını sektörün lideri olarak seçen COCIR3 tarafından tanındı.

 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account