Ankastre ürünlerde dünya pazar lideri Siemens, yeni ürünleri ile seçme özgürlüğünü doyasıya yaşatmaya devam ediyor. Siemens Ev Aletleri’nin yeni EH611TA16E ve EH651TF11E indüksiyonlu ocakları, mutfaklara hız, hijyen , kolay temizleme, estetik ve enerji verimliliğine dair yeni bir anlayış getiriyor. Yeni indüksiyonlu ocak kolay kumanda ve temizlik gibi konfor sunan özelliklerinin yanı sıra gazlı ocaklara göre yüzde 40’lara varan enerji tasarrufu sağlaması ile dikkat çekiyor. Siemens EH611TA16E ve EH651TF11E indüksiyonlu ocaklar önümüzdeki dönemde mutfaklarda yeni trendi belirlemeye aday.

Editör
27.07.2011

Siemens Ev Aletleri’nin ileri teknolojiyi estetik tasarım ile bir araya getiren ankastre ürünlerine EH611TA16E ve EH651TF11E indüksiyonlu ocaklar eklendi.

Siemens Ev Aletleri yeni indüksiyonlu ocak ile sunduğu seçenekleri artırarak, hayalindeki ürünü arayanlara doyasıya seçme özgürlüğü yaşatıyor.

Isıtma şekline radikal bir değişim getiren Siemens’in indüksiyonlu ocaklarda tabanda bulunan özel manyetik alan, tencereyi algılayarak sadece tencerenin tabanını ısıtıyor.

Tencerenin etrafındaki bölüm ısınmıyor. Bu sayede indüksiyonlu pişirme yöntemi, diğer pişirme yöntemlerine göre birçok avantaj sunuyor.

Ocak gözü yerine doğrudan tencere ısındığı için ısı kaybı olmuyor, diğer pişirme yöntemlerine göre enerji kullanımı böylelikle daha verimli oluyor. Bu özellik ile yemek pişirmenin yanı sıra yağda kızartma için de daha kısa süre gerekiyor.

Siemens EH611TA16E ve EH651TF11E indüksiyonlu ocaklarda, tabandaki özel manyetik alan sayesinde ısı sadece tencere tabanında oluşuyor. 2 litre suyun ısınması gazlı ocaklarda 8 dakikayı bulurken bu süre indüksiyonlu ocaklardaki powerBooster özelliği ile 4 dakikaya kadar düşüyor.

İndüksiyonlu ocaklar ayrıca hijyen ve kolay temizleme özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Siemens’in indüksiyonlu ocaklarında tencerenin dışında kalan ocak yüzeyi ısınmadığından ocak yüzeyine sıçrayan, taşan yemek artıkları yanmıyor ve yüzeye yapışmıyor. Böyle durumlarda ocak bir bezle silinerek kolayca temizleniyor.

Ayrıca taştığında veya sıçradığında cam seramik yüzeylerde görsel olarak kalıcı sorunlar bırakabilen şeker, süt gibi maddeler indüksiyonlu ocaklarda sorun olmaktan çıkıyor.

SensorTouch kumandası, dakika uyarıcısı (Timer), dijital göstergesi ile gibi fonksiyonlar indüksiyonlu ocağın sunduğu konforu artırıyor.

Güvenlik ön planda

Çocuk emniyet tuşu, kendi kendine kapanma özelliklerinin yanı sıra, ısının manyetik alan sayesinde sadece tencereyi ısıtmasıyla, ocak yüzeyinin ısınmaması sağlanıyor.

Böylece Mutfakta yemek yaparken oluşabilecek muhtemel kazalar indüksiyonlu ocağın güvenlik donanımı sayesinde önleniyor.

Kullanımı artıyor

Özellikle yemek alanında söz sahibi Fransa, İtalya ve İspanya gibi Akdeniz kültürüne sahip ülkelerde önemli İndüksiyonlu ocaklar, diğer ülkelerde de şıklık ve kullanışlılığa önem veren kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmeye başladı.

Kısacası ekonomik olmaları, gazlı ocaktan daha hızlı pişirilebilmeleri, estetik görüntüleri, temizlik kolaylığı, sağladıkları emniyet ve kullanıcı dostluğu ile indüksiyonlu ocaklar hiç kuşkusuz gelecekte Türkiye’ de de ankastre pazarında önemli bir yer edinecekler.

Siemens Ev Aletleri 2011 yılında indüksiyon deneyiminin daha fazla mutfakta yaşanmasını sağlamak amacıyla yeni ve uygun fiyatlı ürünler sunarak bu kategorideki ürün yelpazesini genişletiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account