Video güvenlik sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde dünya lideri olan Schneider Electric, video gözetim ve IP ağ bağlantısı için hem standart hem de basınçlandırılmış özel uygulama modelleri içeren yeni Pelco Esprit® SE IP Entegre PTZ Kamera Sistemi’ni pazara sundu.

Editör
22.02.2013

 

Schneider Electric'in pazara yeni sunduğu Esprit SE IP Entegre PTZ kamera sistemi, önceki versiyonlara oranla WDR, otomatik tur, dahili zamanlama saati, elektronik görüntü sabitleme ve çok dilli menüler (Türkçe dahil) gibi konularda daha gelişmiş özellikler içeriyor. 

Sistem, güvenlik şirketleri, bayileri, sistem entegratörleri ve son kullanıcıları için yüksek teknolojili ve yüksek performanslı video gözetim özellikleri sunuyor.

Sürekli kullanım için tasarlanmış olan; bir entegre kamera ve lens, pan ve tilt ünitesi, çok protokollü alıcı ve Sarix tabanlı H.264 enkoder içeren Esprit SE IP, dinamik uzaktan konumlandırma becerisi sunuyor. Saatte 90 mil hızında rüzgâr koşullarında, tamamen operasyonel olarak kullanılabiliyor. 

Sektör lideri entegre sistem, etkin, yüksek hızlı konumlandırma becerisi, tamamen yapılandırılabilir video yayın akışı, kolay tarayıcı tabanlı kurulum, üstün hava durumu koruması ve video güvenlik pazarında eşsiz bir yerde olan üst düzey estetik ve kurulum kolaylığı sunuyor. 

Esprit SE IP sisteminin diğer özellikleri şöyle:

Ulaşılabilirlik ve izleme: IP ağları üzerinde video kontrol ve izleme ile Esprit SE IP, H.264, MPEG-4 ve MJPEG sıkıştırma olanağı sunuyor.

Akıllı Uyumluluk: Sistem, global IP fiziksel standardını ve ONVIF uyumluluğunu karşılıyor.

Esneklik: Bir enkoder, alıcı, pan/tilt ve entegre optik paket (IOP) veya basınçlı entegre optik kartuşlu (IOC) muhafaza, NTSC/PAL ve optimum görsel gözetim için yatay olarak +36° - –85° arasında yatırma aralığı özelliklerine sahip. Ayrıca, görüntünün açısını takip etmek için bir ekran pusulası ve yatırma görünümü de bulunuyor.

Özellikle zorlu hava koşullarında dayanıklılık: 90 m/sn hızda esen rüzgarda operasyonel olan sistem, 130 m/sn rüzgar hızına kadar dayanabiliyor. Camdaki buzlanmayı çözen ve buğulanmayı gideren dahili ısıtıcının yanı sıra görüntüleme aralığına girmeyen ve aynı zamanda bir güneş perdesi ve yalıtım şiltesi olarak işlev gören bir entegre cam sileceği içeriyor.

Kolay Bakım: Dişliler olmadan minimum bakım için tasarlanan sistem, IOC, iç yoğuşma veya korozyonu önleyerek kartuşun içinde çevreyi koruyan 10 psi basınçlı kuru nitrojen içeriyor (opsiyonel).

Schneider Electric Ürün Müdürü Charlie Shilling, “Pelco by Schneider Electric ürünleri, yenilikçi, iyi tasarlanmış ve güvenilir olarak saygı duyulan ürünlerdir. Bu güçlü kurumu oluştururken, müşterilerimizin değişmekte olan güvenlik gereksinimlerini karşılamak için açık IP tabanlı çözümler talep ettiklerini gördük. Esprit SE IP sistemiyle yüksek performanslı çevresel PTZ gereksinimini karşılıyoruz” dedi.

Schneider Electric Esprit SE IP serisi PTZ kameralar, her sistem için ideal olan 36x optik yakınlaştırmalı güvenlik kamerasıyla her yönde yüksek kaliteli video çekim olanağı sağlıyor.

 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account