Rockwell Automation İTÜ’de Otomasyon Laboratuvarı Açılışını Kutladı

Yazar:Editor
20.02.2013

Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden Rockwell Automation, Türkiye’de yaptığı yatırımlar ve özel projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 19 Şubat Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nde endüstriyel otomasyon ve hareket kontrolü laboratuvarı açan Rockwell Automation, kurumsal sosyal sorumluluğunu yerine getirirken, iş hayatına atılmadan önce geleceğin mühendislerine otomasyon sistemlerinin nasıl uygulandığının öğretilmesine de katkıda bulunacak.

Türkiye’de 1993 yılında kurulan, ABD’nin otomasyon konusunda lider şirketi Rockwell Automation, Türkiye’de de hem global hem de yerli markalara hizmet veren fabrika otomasyonlarında lider bir şirket. Dünyada 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren, 6.26 milyar dolar global cirosuyla hızla büyümeye devam eden ve 22.000 kişiye istihdam sağlayan Rockwell Automation, aynı zamanda dünyanın en büyük endüstriyel otomasyona ve bilgiye adanmış şirketi unvanına sahip. 

Komple bir tesis otomasyonundan yönetim bilgi sistemlerine kadar geniş bir yelpazeye sahip olan sistem ve çözümleri sunan Rockwell Automation, tüketici ürünleri imalatı ve ağır sanayi alanlarında hemen her tür endüstriye çözüm üretiyor. Otomasyon sektöründe yazılım geliştirmeye de önem veren Rockwell Automation Türkiye, sadece kontrol yazılımlarını değil aynı zamanda yönetim, üretim, planlama, optimizasyon, kalite ve performans yazılımları da üretmekte. 

Rockwell Automation Türkiye olarak en hızlı büyüyen ülke ödülü

Rockwell Automation merkezi yönetimi, Rockwell Automation Türkiye’nin son yıllardaki hızlı büyümesine büyük önem göstermekte ve bu sayede Türkiye’deki yatırımlarını arttırdıklarını belirten Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan konuyla ilgili şu açıklamaları yapıyor; “Gerçekleştirdiğimiz büyüme performansı ile Rockwell Automation Türkiye olarak dünya merkezinin ilgi odağı haline geldik. Geliştirdiğimiz otomasyon sistemleri Türkiye’de farklı sistemler ve farklı markalar ile entegre olarak çalışabilme özelliğine sahip. Bu sayede çalıştığımız müşterilerimize hem maliyet avantajı sağlıyoruz hem de istenilen her ihtiyaca yönelik hizmetler sunabiliyoruz. Türkiye’de ilk olarak global markalara hizmet vererek çalışmalarımıza başladık. 2008 yılından beri ise Türkiye’nin önemli markalarına hizmet vermekteyiz. Tüm bu çalışmalarımız ile merkezimiz ABD tarafından onaylanan bir laboratuvar bağışının İTÜ’ye yapılması konusunda da onay aldık.”

İTÜ’ye Yeni Otomasyon Laboratuvarı

Rockwell Automation, Türkiye’de yaptığı desteklerini de artırıyor. Türkiye’nin büyüme potansiyelini gören ve Türkiye’deki teknik eğitimin kalitesini önemseyen Rockwell Automation, İTÜ’de otomasyon laboratuvarını faaliyete geçirdi. Açılışı gerçekleştirilen proje yatırımıyla birlikte üniversite öğrencileri, uygulamalı olarak otomasyon sistemlerinin işleyiş şekillerini öğrenebilecek.   

Açılış 19 Şubat Salı günü saat 14: 30’da İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yaptığı karşılama konuşması ile başladı. Ardından Rockwell Automation Orta Doğu Middle East Bölge Direktörü Neil Enright ve Global İş Geliştirme Müdürü Joe Kann’ın yaptığı konuşmalarla devam eden program, açılış töreni ve laboratuvar turu ile devam etti. Laboratuvar turunun hemen ardından saat 15: 45 ‘de başlayan kokteyl, Trio Ekibinin müzik gösterisi ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account