Türkiye’yi, 1993’de polietilen bazlı ambalaj ürünleriyle tanıştıran Berkosan, cirosunun %25’ini Polyberk, Airpack ve Airfoam markalı ambalaj ürünleriyle elde ediyor.

Editör
19.02.2013

 

1993 yılında kurulan ve Polietilen bazlı ve çapraz bağlı polietilen köpüğü Türkiye’de ilk kez üreten Berkosan, ambalaj üretiminde ağır metal kullanmadan doğanın korunmasına da yardımcı oluyor. 15 bin m2’lik 2 üretim tesisi, 22 ülkeye yaptığı ihracat ve 150 çalışanı ile büyümeye devam eden Berkosan, Polyberk, Airpack ve Airfoam markaları ve spesifik ürün gamıyla Türkiye’nin teknoloji devleri için hem iç pazara hem de ihracata yönelik özel ambalaj çözümleri sunuyor. Esnek ve özel üretim gücü ile yüksek koruma ihtiyacı gerektiren ürün üreten her sektöre yönelik ambalaj çözümleri sunabilen Berkosan’ın ürünleri “CFC FREE” sertifikasına sahip. “Yeşil, çevreci ürün” olarak bilinen ürün grubuna giren, Polyberk, Airpack ve Airfoam markalı Berkosan ürünleri bu özellikleriyle ekolojik dengenin korunmasına da katkı sağlıyor.

Mobilya, elektronik eşya ve cam ürünler gibi ambalajlanması ve taşınması hassas olan ürünler için tercih edilen Airpack, üç kat balonlu naylon, çift yüz folyo ve film yüzey özellikleri ile çizilme, ezilme, ıslanma ve darbelere karşı yüksek mukavemet sağlıyor. Bunun yanı sıra Berkosan’ın polietilen bazlı olarak ürettiği Airfoam, boyalı yüzeylerin korunmasında maksimum hassasiyet sağlarken kolay uygulama özelliği sayesinde de işçilik maliyetini en aza indiriyor. Ayrıca elektronik eşya, panel radyatör ve çelik metal eşya ambalajlanmasında kullanılan ve statik elektrik oluşumunu engelleyen Polyberk köpük levha, kapalı köpük yapısı sayesinde darbelere karşı yüksek mukavemet sağlarken nem ve toz direnci sayesinde de taşıma ve depolama süreçlerinde maksimum verim sunuyor. 

Berkosan ambalaj ürünleriyle, mobilya, elektronik ve elektrikli eşya, panel radyatör, cam, süs ve hediyelik eşya, çelik ve metal eşya taşımacılığı gibi sektörlere yönelik çözümler sunuyor.  

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account