Avrupa’nın ilk Trump markalı projesi Trump Towers İstanbul’un önemli bir parçası olan Trump Towers Mall’un ismi Trump Alışveriş Merkezi olarak değiştirildi.

Yazar:Editor
19.02.2013

 

 İsmiyle beraber logosunu da yenileyen Trump Alışveriş Merkezi, bundan böyle alışverişe, eğlenceye, sosyalleşmeye, kısacası hayata dair her şeye trumplayacak!

Trump Towers İstanbul Genel Müdürü Bülent Kural, 2013’ün kendileri için yenilikler yılı olacağını söyleyerek “Açıldığımız günden bu yana tamamlanmasını beklediğimiz süreçler vardı, şimdi hepsi tek tek hayata geçecek. Metro bağlantısı ve Mecidiyeköy meydan düzenlemesi bunun ilk adımı. Sadece bu adımla birlikte ziyaretçi sayılarımızda yüzde 15-20 oranında artış bekliyoruz” dedi. 

Bülent Kural, Trump Alışveriş Merkezi olarak insanların sosyal yaşamlarına getirecekleri katma değerle farklılıklarını ortaya koyacaklarını belirtti.

Doğan Holding’in yatırımı olan, alışveriş merkezi/ofis/residence bölümlerinden oluşan Trump Towers İstanbul, 2013’e yeniliklerle başladı. Nisan 2012’de Trump Towers Mall olarak kapılarını ziyaretçilerine açan alışveriş merkezinin ismi, Trump Alışveriş Merkezi olarak değiştirildi. Alışveriş merkezinin adıyla birlikte logosu da yenilendi. Yeni logo, alışveriş merkezinin canlılığını ve enerjisini yansıtacak şekilde renklendirildi.

Trump Towers İstanbul Genel Müdürü Bülent Kural, alışveriş merkezinin isminde sadeliğe, logosunda ise renkliliğe gittiklerini belirterek “Yeni yüzümüzle kendimizi İstanbullular’a çok daha net anlatacağız. Biz canlıyız, renkliyiz, her daim hareketliyiz. İstanbullular artık alışverişe, eğlenceye, sosyal yaşama, kısacası hayaca dair her şeye trumplayacak! Trumpla herkesin dilinde yepyeni bir deyim olacak” dedi. 

Metro ve metrobüse direkt bağlantı… Trafik yok, stres yok…

Alışveriş merkezi açıldığı günden bu yana tamamlanmasını bekledikleri süreçler olduğunu, şimdi bu süreçlerin tek tek hayata geçmeye başladığını söyleyen Bülent Kural, bunun ilk adımının metro bağlantısı ve Mecidiyeköy meydan düzenlemesi olduğunu belirtti. Lokasyon ve ulaşım ağının bir alışveriş merkezinin başarı kriterlerinden biri olduğunun altını çizen Kural, Trump Alışveriş Merkezi’nin İstanbul’un kalbinde konumlandığını, ana ulaşım hatlarının tam ortasında yer aldığını ve bu sayede büyük bir avantaja sahip olduğunu ifade etti. 

Kural sözlerini şöyle sürdürdü:  “Metrobüs bağlantımız bir süre önce hayata geçti, Beylikdüzü’nden Söğütlüçeşme’ye kadar günde 700 bin yolcunun kullandığı bir hat… Mecidiyeköy durağını kullanan kişi sayısı ise 35 bin. Yakın zamanda metro bağlantımız da kullanıma açılıyor. Şişhane’den Hacıosman’a 27 dakikalık bir sürede uzanan, günlük ortalama 230 bin yolcu taşıyan bir sistemden bahsediyoruz. Mecidiyeköy metro durağını ise her gün 45 bin kişi kullanıyor. Ziyaretçilerimiz artık orta katımızda yer alan bağlantı koridoru ile birlikte direkt metro ve metrobüs ağına ulaşabilecek. Örneğin siz Levent’teki evinizden çıktınız, maksimum 15 dakikada Trump Alışveriş Merkezi’nin içinde kahvenizi yudumlamaya başlayacaksınız. Bakırköy’den metrobüsle yola çıktınız, yine 20 dakika sonra Trump’ta vitrinlere bakıyor olacaksınız. Ya da Bakırköy’den Levent’e giderken ara durakta Trump’a gelip alışverişinizi yapacak, soluklanacaksınız. Trafik karmaşası yok, stres yok. Metro ve metrobüs bağlantısının ziyaretçi sayılarımıza yüzde 15-20 oranında artış getirmesini bekliyoruz” 

Yaya trafiğini olumsuz etkileyen Mecidiyeköy meydan düzenlemesinin de tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekleyen Bülent Kural, avm’nin ön tarafındaki inşaat karmaşasının kalkmasıyla birlikte hem yaya hem de araç trafiğinin rahatlayacağını ve bunun avm ziyaretçi sayısına katkı yapacağını belirtti. 

“İnsanların sosyal yaşamına dokunacağız”

Bülent Kural, alışveriş merkezleri sektöründe rekabetin her geçen gün yükseldiğini, oyuncu sayısının arttığını, kendilerinin bu rekabetten “insanların sosyal yaşamına dokunarak, katma değer yaratarak ve onları keyiflendirerek” sıyrılacaklarını söyledi. “7’den 77’e derler ama biz 0’dan 77’ye her yaş grubunu kucaklayacağız” diyen Bülent Kural, “Bizim farklılığımız hayata bakış açımız olacak. Biz tıpkı logomuzdaki renkler gibi canlı, heyecanlı, dinamik bir yaşam vadedeceğiz. Tiyatro sahnesinden çağıracağız, sinema perdesinden sesleneceğiz, sergilerle yepyeni bir ışık tutacağız. Önce sosyal yaşamlarına renk katacağız ama beraberinde en iyi markalardan alışveriş yapma imkânını, en sohbetli yeme – içme ortamlarını sunacağız. Çocuklu aileler, gençler, entellektüeller, sanat tutkunları, sinemaseverler, beyaz yakalılar… Herkesin Trump’a gelmek için bir sebebi olacak” dedi. 

Çocuk katına 400 bin Euro’luk yeni yatırım…

Konuşmasına, verdiği örneklerle devam eden Bülent Kural, çocuklu aileler için Trump Alışveriş Merkezi’nin öncelikli adres haline geldiğini, tamamıyla çocukların dünyasına özel olarak kurgulanan Trump Çocuk Katı’nın sürekli hareket halinde olduğunu, yapacakları yeni yatırımla bu katı daha da çekici hale getireceklerini kaydetti:  “Çocuklara iç ve dış alanda sevecekleri mekanlar oluşturuyoruz. Eskiden oynadığımız parklar misali… Dev ikonlar koyacağız ve çocuklar bu ikonların içinde kayarak, tırmanarak, sallanarak, yani hareket ederek koşup oynayacaklar. Bunun için yaklaşık 400 bin Euro’luk bir yatırım bütçesi ayırdık. Biz çocuklara onların seveceği, vazgeçemeyeceği, geldiklerinde gitmek istemeyecekleri bir ortam yaratacağız” 

Sinemada yüzde 300 oranında artış…

Gençlerin de Trump’ı çok sevdiklerini ekleyen Kural, “Şöyle ki biz Aralık ayı sonu itibarıyla sinema bilet fiyatlarımızı neredeyse yarı oranda indirdik. Şu anda sinema biletlerimiz hafta içi / hafta sonu 8 TL’den satılıyor. Cinemaximum kalitesi ile… İç dizaynıyla lüks ve konforun üst seviyede olduğu salonlar… İndirime gittiğimiz dönemden bu yana sinema giriş sayılarımız yüzde 300 oranında arttı. Gençler bizi çok sevdi” dedi.

Tiyatro salonlarında yurt içi/yurt dışı en iyi gösterilerin sahne almaya devam edeceğini, sergi alanları için de aynı durumun geçerli olduğunu aktaran Kural, bu hareketliliğin yıl geneline yayılacağının altını çizdi.  

Duke Restaurant geliyor

Trump Alışveriş Merkezi’nde İstanbullular’ın vazgeçemeyeceği özel restoranlar da olacak. Dünyaca ünlü restoran zinciri D&D London, Sele İstanbul Restaurant Group ve Trump Alışveriş Merkezi işbirliğiyle açılacak olan Duke Restaurant, 1300 m2’lik bir alanda hizmete girecek. 

Londra, Paris, New York, Kopenhag ve Tokyo gibi dünyanın birçok şehrinde farklı konseptlerdeki 30’un üzerindeki restoran işletmeleriyle fark yaratan D&D London ile Türkiye’de Borsa, Masa, İstanbul Modern Restoran, Holiday Inn Şişli gibi mekanların işletmesini başarıyla yürüten Sele İstanbul Restaurant Group’un işbirliğiyle Trump Alışveriş Merkezi’nde hayata geçecek Duke Restaurant’ın yatırım bedeli 5 milyon Dolar… 

Aylık ziyaretçi hedefi 650 bin…

Şu anda yüzde 87 doluluk oranına sahip olan Trump Alışveriş Merkezi önümüzdeki 6 ay içinde yüzde 100’e ulaşmayı hedefliyor. Özellikle anchor markalarla görüşme halinde olan alışveriş merkezinde yılsonu ziyaretçi sayısı hedefi ise 650 bin – 700 bin aralığı… 

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account