BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN BURSARAY KESTEL HATTININ TEMELİ, 30 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ ATILIYOR.

Editör
27.07.2011

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan BursaRay Kestel Hattı’nın temeli, 30 Temmuz Cumartesi günü atılıyor.

Bursa’yı baştan başa demir ağlarla örme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ihale süreci tamamlanan BursaRay Kestel Hattı’nın çalışmalarına başlıyor.

İhaleyi kazanan Öztimurlar Ortak Girişimi’ne yer teslimi yapan Büyükşehir Belediyesi, çağdaş ve konforlu ulaşımı, BursaRay Görükle ve Emek hatlarının ardından, Gürsu ve Kestel’e ulaştırıyor.

Bir hayal daha gerçek oluyor

Hayal olan bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verilen sözlerin tek tek yerine getirildiğine dikkat çekerek, “Konforlu ulaşımın Kestel’e kadar uzatılması Bursa’nın geleceği açısından tarihi bir önem taşıyor. Üniversite ve Emek hatlarını ardından söz verdiğimiz gibi BursaRay’ı Kestel’e kadar uzatacağız. 30 Temmuz Cumartesi günü temelini atacağımız BursaRay Kestel hattının inşaat çalışmalarını 1.5 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Başkan Altepe, kentin iki ucunu raylı sistemle bağlayacak olan bu projenin temel atma törenine tüm Bursalıları davet etti.

Görükle ile Kestel arasının yaklaşık 31 kilometre olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Bursa’nın batısı ile doğusu arasındaki bu iki uç noktanın demir ağlarla birbirine bağlanacağını ve bu sayede dünyanın en uzun metro hatlarından birinin Bursa’da yapılmış olacağını vurguladı.

Projeye göre 8 kilometre uzunluğundaki hatta 7 istasyon, 1 batçık, 1 bakım merkezi, 3 trafo ve 1 depo sahası yapılacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account