Yüksek Mimar Gülfem Karaer, İTÜ Taşkışla Mimarlık Fakültesi'nde geleceğin mimarları ile 100 kişilik bir otel tasarlayacak

Yazar:Editor
15.02.2013

 

Kendisi de bir İTÜ mezunu olan Mar Mimarlık kurucu ortağı yüksek mimar Gülfem Karaer, 2012-2013 bahar yarıyılında İTÜ Mimarlık Fakültesi uygulama projesi derslerini yürütecek. 

“Bir Uygulama Projesinin Öyküsü” ile başlayan bahar yarıyılı uygulama projesi, “Detay nasıl çözülür ?”, “Proje Sunum Teknikleri”, “Müşteri İlişkileri Yönetimi” başlıklı seminerler ve “Bina Alt-sistemleri ve Birbirleriyle İlişkileri”, “Bir Mimari Büronun İşleyişi” konulu saha gezileri ile öğrencilerin teorik bilgilerini uygulama örnekleri ile pekiştirmelerine destek olacak.

İTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin uygulama projesi derslerinde eğitmen olarak yer alan yüksek mimar Gülfem Karaer, teorik bilgiler kadar gerçek hayattaki uygulama deneyimlerinin de önemine değinerek, “Bizim genç mimarlar olarak kaybettiğimiz zamanı şimdiki öğrenciler kaybetmesin istiyoruz. Piyasada çalışmaya başladıktan sonra deneye yanıla öğrenilecek pratik bilgileri öğrencilerle paylaşmayı mesleki bir sorumluluk olarak görüyoruz.” dedi. 

İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emrah Acar ile birlikte yürütülecek uygulama projesi dersinde öğrenciler derslerin yanısıra seminerler ve saha gezilerinden edindikleri deneyimlerden yola çıkarak 100+ yataklı örnek bir şehir oteli tasarlayacak. 

 

 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account