IsoVoLL Tübitak Destekli Ürünlerini Pazara Sunuyor

Editör
15.02.2013

 

Günümüzde yalıtım pazarı oldukça çeşitlendi. Piyasada birçok ürün bulunuyor. Ama doğru ürün ve doğru uygulamaya yatırım yapmak çok önemli. Bina yalıtımları yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın cepheden içeri girmesini önlüyor. Elektrik ve yakıt harcamalarında yüzde 50’lere varan tasarruf sağlıyor.  

Yaşam standartlarımızı doğrudan etkileyen bina yalıtımları yakıt, elektrik ve enerjiden tasarruf sağlamakla kalmıyor, sağlığımızı da koruyor. ISOVOLL, doğru yere doğru yatırım yaparak kazançlı çıkmak isteyenler için TÜBİTAK desteğiyle hayata geçirdiği yalıtım sıvalarını pazara sunuyor. 

IsoVoLL yalıtım sıvaları, avantajlı özellikleri ile dikkat çekiyor

Günümüzde yalıtım, çoğunlukla köpük uygulaması ile birlikte anılmasına rağmen, sıva şeklinde uygulanan yeni nesil yalıtımlar, avantajlı özellikleriyle öne çıkıyor. Bu avantajlara sahip, yalıtımda uzman bir marka olan IsoVoLL; binaların dış yüzeyini tek parça halinde sararak, parçalı sistemlere göre, ağırlıkta birkaç tona kadar tasarruf edilmesine imkan veriyor. Böylelikle, depreme karşı bina direncini arttırdığı gibi, esnek yapısı sayesinde de, zaman içerisinde oluşabilecek çatlak ve kırılmalara karşı azami dayanıklılık sağlıyor. 

Satın alınan ürünün uzun ömürlü olması da, yalıtım konusunda bir diğer önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. IsoVoLL Genel Müdürü Gökhan Güvener, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: “Piyasada bulunan birçok yalıtım ürünü, 5 sene içerisinde tüm verimini kaybederek, bina yüzeyinde bir yük olmaktan ileriye gidemezken; yalıtım sıvaları uygulandığı yüzeyde, binanın ömrü boyunca verimliliğini sürdürmektedir.”

Yalıtımı gündeminize bir kere alın

Esnek yapısı ve dayanıklılığıyla ön plana çıkan IsoVoLL yalıtım sıvası, bina üzerinde yapılacak tadilatta veya başka bir durumda, sahip olduğu tamir edilebilir özelliği sayesinde de bina ömrü boyunca verimliliğini koruyor. Hava geçirgen olması, sağladığı ağırlıktan tasarrufla depreme dayanıklılığı, yanmaz özelliği ve suyu iten yapısıyla sağlığı koruma konusunda da yardımcı oluyor.

Yalıtım, yaşam alanları için olduğu kadar insan sağlığı için de önemli

Yalıtımla, malzeme kalitesine ve uygulama şekline bağlı olarak, sağlığınızı korumanıza engel durumlar da ortaya çıkabiliyor. IsoVoLL yalıtım sıvası, aleve maruz kaldığında dahi tutuşma eğilimi göstermeyen yapısıyla, yangına karşı koruma sağlıyor, zehirli gaz salınımı yapmıyor. 

IsoVoLL Genel Müdürü Gökhan Güvener, “Yangın, elektronik cihazların arttığı bu dönemde, her an tehlikeye yaratabilecek bir şekilde karşımızda duruyor. Yangında kişilerin hayatını kaybetmesinin sebebi, alev ve sıcaklık değil, öncelikle dumandır. Yangın yönetmelikleri, yanıcı malzemelerin binaların içerisinde ve dışında kullanılmasını yasaklamasına rağmen, yanıcı malzemeler ısı yalıtım malzemesi olarak yoğun şekilde kullanılıyor. IsoVoLL ısı yalıtım sıvası ise, 1000 derece ve üzeri sıcaklıklara rağmen, yangına dayanmakta ve yangının yayılmasına engel olmasının yanı sıra, boğucu duman da çıkarmamaktadır” diyor. 

Bir nanoteknoloji harikası; Isovoll

Formülü TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen IsoVoLL yalıtım sıvası, su itici ve 1300 dereceye kadar yanmayan kaliteli malzemesiyle, ileri teknoloji dalı olan nanoteknolojiyi en etkili şekilde kullanarak, yaşam kalitenizi yükseltmeye geliyor. 

IsoVoLL; teknolojik altyapısını daha da geliştirmek, sektördeki tecrübe ve deneyimlerini paylaşmak üzere, Yapı Fuarı Turkeybuild ve 3. Ulusal Enerji Verimliliği gibi fuarlara katılarak; sektördeki inovatif duruşuyla dikkat çekiyor. Ayrıca Dubai’de düzenlenen Big5 Fuarı’nda en yoğun ilgiyi çeken stantlardan birisi olarak ülkemizi başarı ile temsil etti.

Yalıtım uygulama sürecinde ve sonrasında konfor hep sizinle

IsoVoLL Genel Müdürü Gökhan Güvener amaçlarını; “IsoVoLL olarak hedefimiz, yalıtım sıvası sektörüne yenilik getirmek ve ürün kalitesini önemli adımlarla daha ileriye taşımaktır. Binasına yalıtım yaptırmak isteyen kişileri bilinçlendirmek, bizim için bir görev.” sözleriyle dile getiriyor. 

Bu amaçlara uygun olarak üretilen IsoVoLL yalıtım sıvası; yeni binaların iç ve dış yüzeyleri kadar, eski binalarda da kolaylıkla uygulanabiliyor. Ambalajı açıldığı anda kullanıma hazır olduğundan, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlamanıza imkan veriyor. 

Delik, dübel, yapıştırma gibi işlemlere gerek duymayan IsoVoLL’ün; dokunma kuruması 2 saat, toz tutmama süresi 48 saat ve tam kuruma süresi 120 saat sürdüğünden, tamirat sebebiyle evinizi geçici de olsa tahliye etmeniz gerekmiyor. Size de kolay kullanım, kısa süreli uygulama ve sonrasında sahip olacağınız yalıtım konforunun tadını çıkarmak kalıyor.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account