İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik: ‘’Proje her açıdan bir numara olacak, bu nedenle adının OneTower olmasına karar verdik’’

Editör
15.02.2013

 

 İTO Yatırım’ın Ankara’nın en değerli arsalarından biri olan Oran’daki eski milletvekili lojmanları arazisinde kalan son parselde yapımına başladığı 184 metre yüksekliğindeki48 katlı konut kulesi ve alışveriş merkezinin ismi, uzun süren arayışların ardından belli oldu

Ankara - Özçelik-İmaj-Tanortaklığı ile kurulan İTO Yatırım’ın Başkent’in en değerli arsalarından biri olan, Oran’daki eski milletvekilleri lojmanları arazisinde kalan son parselde yapımına başladığı 184 metre yüksekliğindeki 48 katlı konut kulesi ve alışveriş merkezinin adı ‘’OneTower’’ olarak belirlendi.

Tasarımını, uluslararası arenada çağdaş Türkiye mimarlığını temsil etmesiyle bilinen; Kanyon, Sapphire, Levent Loft ve Loft Bahçe gibi İstanbul’a değer katan birçok ödüllü projenin sahibi Tabanlıoğlu Mimarlık’ın yaptığı konut kulesi ve alışveriş merkezinin adı, uzun bir sürecin ardından ortaya çıktı.

Projeyi hayata geçiren Orhan Tan, Ahmet Pelit ve Özkan Özçelik ile ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu’nun da bizzat dahil olduğu süreçte, yüze yakın isim masaya yatırıldı. Her isim üzerinde ayrı ayrı müzakere yapan partnerler, projenin her açıdan Ankara’da ‘’bir numara’’ olacağı düşüncesiyle ‘’OneTower’’ ismi üzerinde fikir birliğine vardılar.

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, projenin her detayı için alanında en iyi isimlerin titiz bir çalışma yürüttüğünü, ‘’OneTower’’ isminin de kapsamlı bir çalışma sonucu ortaya çıktığını belirtti. Projenin, Ankara için birçok ilki içinde barındırdığının altını çizen Özçelik, şunları söyledi:

‘’Öncelikle OneTower, ünü Türkiye sınırlarını aşan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Ankara’daki ilk konut ve alışveriş merkezi projesi olacak.Tabanlıoğlu, bu nedenle son derece titiz bir çalışma yapıyor. Leed sertifikası için başvuruda bulunduk. OneTower’in Ankara’da yeşil bina kriterlerine uygun inşa edilen, leed sertifikalı ilk konut kulesi ve alışveriş merkezi olmasını arzuluyoruz. Ankara’nın en yüksek rakımlı bölgelerinden Oran’da inşa edilen konut kulesinin penthouse dairelerinde oturacaklar, Mogan ve Eymir Gölleri ile çevresindeki ormanların, Elmadağ’ın, Atakule’nin ve muhteşem Ankara manzarasının dahil olduğu panoramayı kentin en üst noktasından izleyecek ilk kişiler olacak. Akıllı binalarda oturacaklar, teknolojinin son imkanlarını ilk kez OneTower’da tanıyacaklar. Alışveriş merkezi ve sosyal tesisler yine birçok ilki barındıracak. Bunların detaylarını da yakında paylaşacağız. Bu kadar ilkin yaşanacağı proje, her açıdan bir numara olacak, bu nedenle adının (OneTower) olmasına karar verdik.’’

Oran’daki eski milletvekili lojmanları arazisinde kalan 193 bin metrekarelik son parseli TOKİ’den satın alan İTO Yatırım,  184 metre yüksekliğindeki 48 katlı konut kulesi ile 30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 5 katlı alışveriş merkezini ve sosyal tesisi Ankara’ya kazandıracak. Konut kulesinde 2+1’den penthouse’lara kadar değişik büyüklükte 306 residence dairesi yer alacak. 

Özçelik-İmaj-Tan Grubu, halen Gimat’ta Hilton Garden Inn ve Marmaris’te 436 odalı, 5 yıldızlı otel inşa ediyor.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account