Soyak Soho sponsorluğunda EDIDA Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

Editör
15.02.2013
   Elle Decoration dergisinin yayınlandığı 26 ülkede düzenlenen Uluslararası EDIDA Tasarım Yarışması’nın Türkiye ayağında verilen ödüller, Soyak Soho sponsorluğunda yapılan bir davetle sahiplerini  buldu. 
 
Geçtiğimiz günlerde ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’ araştırmasında Yeşil Binalar kategorisinde birinci seçilen Soyak Soho, bu sefer en başarılı tasarımcıların ödüllendirilmesine destek oldu. Elle Decoration dergisinin yayınlandığı 26 farklı ülkede düzenlenen Uluslararası EDIDA Tasarım Yarışması’nın Türkiye ayağında 13 farklı dalda verilen ödüller, Nişantaşı Frankie’de Soyak Soho sponsorluğunda yapılan bir davetle sahiplerini  buldu. 
 
EDİDA Tasarım Yarışmasında “Yılın tasarımcısı” ödülüne hem ülkemizde hem de uluslar arası arenada tasarımın günümüzdeki önemli isimlerinden biri olan Defne Koz layık görüldü. Ancak törene katılamayan Koz’un ödülü, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk tarafından, yarışmada Mobilya Kategorisi’nde ödülü kazanan ünlü tasarımcı Derin Sarıyer’e verildi. Fatma Çelenk “Tasarım, insan hayatının kalitesini arttırmak amacıyla yaratıcılık ve zekanın; bilim sanat, mühendislik, ekonomi ve sosyal çalışmaların birlikte yürütüldüğü günümüz dünyasının yükselen değeri. Herhangi bir şeyi daha iyi, daha hızlı, daha kolay, daha ekonomik ve daha verimli yapma girişimidi” dedi.
 
Çelenk sözlerine, “Farklılıkları bulma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirilsel düşünme, akıl yürütme gibi üst düzey zihinsel süreçlerin tasarım yapmada önemli bir yeri vardır. Teknoloji ve tasarım ürün geliştirme sürecine yönelik olduğundan ve insan hayatını doğrudan etkilediğinen birlikte ele alınmalıdır. Bu yüzden Soyak olarak tüm proje tasarımlarımızda yaşam kalitesini artırmaya yönelik tasarım çalışmaları yapıyor, ülkemizde bu tip etkinliklerin de gelişmesi için destek veriyoruz. EDIDA gibi değerli bir yarışmanın Türkiye ayağında yılın tasarımcısı seçilen Koz’a, Soyak adına ödülünü vermekten dolayı çok mutluyum” diye devam etti. 
 
Koz, Yılın Tasarımcısı Ödülü’nün yanı sıra Masa Üstü Aksesuarı Kategorisi’nde de Gaia&Gino adına tasarladığı Cut adlı tasarımıyla da ödül kazandı.
 
EDIDA Tasarım Yarışması’nda ülke birincileri, 26 ülkenin editöründen oluşan uluslararası jüriye yollanacak ve internet üzerinden yapılan büyük oylama sonunda kazananlar her yıl olduğu gibi bu sene de Nisan ayındaki Milano Mobilya Haftası sırasında yapılacak özel bir organizasyonda ödüllerini alacaklar. Yılın Genç Tasarımcısı Ödülü’nü Sami Savatlı’nın kazandığı yarışmada Faruk Malhan, Sezgin Aksu, Atilla Kuzu, Tolga Berkay, Şule Koç, Koray Özgen, Melodi Bozkurt, Derin Srıyer, Persan Tasarım Ekibi, Ender Yocu da ödül kazanan tasarımcılar arasında yer aldılar.
 
LEED Gold serfikası adayı olan Soyak Soho projesinin inşa ve tasarım aşamasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi. Tüm bu uygulamalarla Soyak Soho, daha az kaynak tüketerek daha verimli, daha yaşanabilir çevre dostu bir proje olacak. Bu özellikleriyle göz dolduran ve 7 katlı butik bir rezidans projesi olan Soyak Soho’nun mimarı Mutlu Çilingiroğlu iç mimarı da Tanju Özelgin. 1+1, 1+1 dubleks, 2+1, 3+1 dubleks şeklinde 77 adet konuttan oluşan Soyak Soho, Zincirlikuyu’da yer alıyor. 
 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account