Kale’nin doğal taş koleksiyonu Stone & More, Elle Decoration Uluslararası Tasarım Yarışması’nda (EDIDA) ödüle layık görüldü

Editör
14.02.2013

 

Her yıl 27 ülkede yayınlanan ELLE DECORATION dergilerinin editörleri tarafından yapılan oylama ile belirlenen EDIDA (ELLE DECOR International Design Awards) ödüllerinin 2012 yılı sahipleri belirlendi.

Banyo ürünlerinde uyum ve estetiği bir arada sunan Kale, doğal taş koleksiyonu Stone & More ile, Elle Decoration Dergisi’nin düzenlediği uluslararası EDIDA tasarım yarışmasında ödül kazandı. Kale, Endüstri ürünleri tasarımcısı Şule Koç ile yaptığı işbirliği sonucunda  hayata geçirdiği Stone & More koleksiyonuyla, “Duvar Kaplamaları” kategorisinde birinci olurken, Şule Koç ödülünü, Elle Decor Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Kılıç’ın elinden aldı. 

Stone&More aldığı ödül ile, Elle Decoration’ın yayınlandığı ülkelerde düzenlenen ve organizasyonun,  Milano Tasarım Haftası kapsamında düzenlenecek olan uluslararası ayağında da ülkemizi temsil edecek.

Kale, doğal taşı kullanıcıyla buluşturdu

Doğal taşı, yenilikçi bir yaklaşımla günümüz kullanıcısıyla tekrar buluşturmayı  hedefleyen Kale, premium doğal taş koleksiyonu Stone & More’la, insana daha yakın ve daha uyumlu bir algı oluşturdu. Tasarımcının ürün yaklaşımı ve felsefesiyle de örtüşen Stone & More; üretkenlik, sürdürülebilirlik ve farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirildi. Kale, bu yaklaşım ile tasarlanan ödüllü koleksiyonuyla, günümüz yaşam alanlarına doğal taşın kattığı farklılığı öne çıkarmayı başardı.  

Yeni ve özgün tasarım anlayışı ödül getiriyor

Tasarım alanında önemli atılımlar yaparak, uluslararası düzeyde başarılı projelere imza attıklarını belirten Kale Grubu Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, “EDIDA’da ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi olarak, tasarım alanında önemli bir ödüle daha sahip olduk. Kale’nin yeni ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen iki yeni ürünü ile dünyanın en prestijli ve köklü tasarım ödüllerinden iF Product Design Award 2013’te de iki ödül birden aldık. Buna ek olarak Kale Grubu, firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendiren Design Management Europe tarafından (DME) onur ödülüne layık görüldü. Yenilikçi yaklaşımla sürdürdüğümüz ve çok yakın dönemde aldığımız birçok ödül ile, bu alanda oluşturduğumuz stratejide emin adımlar ile ilerlediğimizi bir kez daha kanıtladığımızı düşünüyorum” dedi.

Stone & More’un iki serisi birbirini tamamlıyor

Doğal taşın doku çeşitliliğinden yararlanarak ortaya çıkarılan Stone & More koleksiyonu, yeni form ve kullanım senaryoları ortaya koyan bir tasarım diliyle kurgulanırken, Vertice ve Eclipse adlı iki ayrı seriden oluşuyor. Koleksiyonu oluşturan seriler kendi içinde farklılıklar sergilerken, bütününde birbirini tekrar eden formlar, boyut ve renk farklılıklarıyla çeşitlilik ve akışkanlık kazandırıyor. 

Eclipse Serisi: Eclipse, yumuşak hatları ve birbirini takip eden çok katmanlı formuyla, yalın ve akışkan bir duruşa sahip. Perspektif algısını kuvvetlendiren farklı boyutlardaki modülleri biraraya geldiğinde derinlik hissi kuvvetli bir doku oluşturan Eclipse, kullanıldığı yönde yatay ve dikey etkisini artırarak mekanlara akıcı ve sıcak bir hareketlilik getiriyor.

Vertica Serisi: Vertica, birbirine paralel diyagonal kesimiyle ve keskin hatlarıyla dinamik bir karaktere sahip. Fon modülüyle beraber kullanıcının istediği noktada hareketi ve durağanlığı elde edebilmesini sağlayan Vertica’da, ana modülün pek çok renk ve dokudan oluşması ve bunların çok sayıda kombinasyona sahip olması, kullanıcının mekanı kişiselleştirmesine olanak tanıyor. 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account