Türkiye’nin çelik uzmanı, yeşil binalar konusunda referans projelere imza atan Akşan Yapı, 18-19 Şubat tarihlerinde Swissotel İstanbul’da düzenlenecek ‘2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ni destekliyor.

Editör
14.02.2013

 

Akşan Yapı’nın ana sponsorları arasında olduğu ve yeşil binaların tüm boyutlarıyla ele alınacağı zirveye ulusal ve uluslararası, alalarında saygın konuşmacılar katılacak. 

Binaların yeşil dönüşümünün yanı sıra kentler ve toplumların da yeşil dönüşümlerinin değerlendirileceği zirvenin oturum başlıkları arasında; 21. Yüzyılın Şehirleri ve Toplumları, Sürdürülebilir Kent Planlaması için İşbirliği, Yeşil Ekonomi ve Yeşil Dönüşümün Finansal Modelleri, Türkiye’de Yeşil Bina Uygulamaları Tanıtımı, Yeşil Binalarda Malzeme, Yeşil Dönüşüm: Politika, Strateji ve Yatırım Kriter Politika, Strateji ve Yatırım Kriterleri, Sürdürülebilir Gelecek için Yeni Teknoloji ve İnovasyon, Dünyada Yeşil Binalar Konseyleri Aracılığıyla Yeşil Dönüşüm, Yeşil Gençlik Platformu: Sürdürülesi Kent Konuşmaları yer alıyor. 

‘Yeşil Binalarda Malzeme’ oturumunda konuşma yapacak olan Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve ÇEDBİK Yönetim Kurulu Üyesi Melih Şimşek, Akşan Yapı projelerinin % 90 oranlarında geri dönüştürülebilir, çevreci bir sistem olan yapısal çelik sistemi ile inşa edildiğini vurgulayarak şunları söyledi: “ Akşan Yapı olarak yeşil binalar inşa etmek bizim için toplumsal bir görev, bu konuyu bir sosyal sorumluluk projesi gibi sahiplenmiş durumdayız. İzmir’de inşa ettiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek Breeam Sertifikalı projesi 35. Sokak projemiz de bu misyonumuzun en güzel örneğidir. Yakın zamanda da ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları’ yarışmasında yeşil bina kategorisinde ödül alarak bu başarısını taçlandırdı. Bu konuda üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak için tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account