İnovasyon sınır tanımıyor, menteşeler renkleniyor!

Yazar:Editor
14.02.2013

 

“Mobilyaya hayat verir” mottosuyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini kullanıcılara sunan Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, Tasarımcı Defne Koz imzasını taşıyan Soft Cover ürünü ile inovasyon ödülü kazandı.

Dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım Konseyi tarafından ikincisi düzenlenen Alman Tasarım Konseyi Ödülleri 2013, bir menteşe çözümü olarak Defne Koz tarafından tasarlanan SAMET Soft Cover’ı “İç Mekan İnovasyon” kategorisinde ödüle layık buldu.

IMM Köln 2013 Fuarı’nda "İnovasyon Bulvarı"nda sergilenen ve fuar ziyaretçilerinin büyük ilgisi ile karşılanan SAMET Soft Cover, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

SAMET Genel Müdürü Ufuk Kızıltan, dünya çapında ödüle değer bulunan Soft Cover’ın elde ettiği bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Global pazarda kartlar yeniden dağılırken SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir Türk markası olma iddiasıyla yürütüyoruz. Tasarımcı Defne Koz’un değerli emekleriyle tasarlanan Soft Cover ile SAMET’in yenilikçi vizyonu, son derece prestijli bir ödülle tescillenmiş oldu.”

Menteşe üzerine uygulanan ve mekanik mekanizmaları kapatıldığında kabinlere farklı renk ve tasarımıyla estetik katan SAMET Soft Cover, kullanıcıların beğenilerine göre farklı renk seçenekleriyle üretilerek satışa sunulacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account