Kurulduğu günden itibaren sürekli kendini yenileyen yapısı ve ürün yelpazesine kazandırdığı yeni ürünlerle büyümeye devam eden 2M Kablo, 2013 yılında 20. yılını kutlarken yenilikçi yapısından taviz vermeden attığı adımlarla öne çıkıyor.

Editör
13.02.2013

 

Kablo sektöründeki başarılı duruşunu ve tecrübesini, 21 - 24 Mart 2013 tarihleri arasında Tüyap’ta gerçekleşecek WIN Fuarı’na katılarak paylaşacak olan 2M Kablo; endüstrinin kalbinin attığı ve sektörel açıdan önemli bir yere sahip olan bu fuarda, kendine prestijli bir yer ediniyor.

1993 yılında kablo sektörüne adım atan 2M Kablo; ses, görüntü, veri iletişim, kontrol ve kumanda, gemi ve yat kabloları gibi geniş ürün gamıyla; sektörün vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 

Lookab,  2MKab ve Firekab markalarıyla hizmet veren 2M Kablo; 52 milyon metrelik yıllık kablo üretim kapasitesiyle de dikkat çekiyor. İstanbul’daki Perpa Ticaret Merkezi’nde Yurtiçi Satış Merkezi, Ankara’da Satış Ofisi, Antalya, Adana, Bursa ve İzmir’de Bölge Müdürlükleri olan 2M Kablo’nun, ayrıca Moskova’da, 2005 yılından itibaren bir satış ofisi ve deposu bulunuyor. 

2M Kablo’nun başarısı tesadüf değil, beklenen bir sonuç

Üretiminin %40’ını ihraç eden 2M Kablo, 2016 yılında, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girme hedefiyle, gelecek yıllarda da sektörde bulunmak istediği yer konusunda ipuçları veriyor. 

Kriz ortamlarında dahi yatırımlarını sürdüren 2M Kablo, bilimsel yöntemler ile hedefine ulaşmak için güçlü altyapısını, stratejik yönetim planı ve marka imaj çalışmalarıyla da destekleyerek gelişimini sürdürüyor.

Mehmet Dereli, 2M Kablo’nun başarı sırlarını açıklıyor

20 sene boyunca, sektörde başarılarla dolu bir çizgide ilerleyen 2M Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dereli; şirketin çıkarlarını daima öncelikli tutmalarının, başarılarında büyük bir önem taşıdığını belirtiyor. İşinde uzman personele yatırım yapmak, buradan maddi olarak tasarrufa gitmemek, 2M Kablo’nun personel konusunda izlediği bir strateji olarak öne çıkıyor. 

2M Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dereli, verimli geçen 20 yılın başarısı ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “Sektörümüz içinde kalite düzeyi yüksek personele yatırım yapmaktan korkmadık ve yapmaya devam ediyoruz. En fazla mühendis istihdam eden şirketiz. Ülkemiz her yedi senede bir krizlerle boğuştuğu için, riski dağıtmamız gerekiyordu. İhracat yaparken seçici olduğumuz için en doğru atılımları yapmaya çalıştık, ülkemizde yaşanan krizlerden en az zararla, hatta bazen karla çıktığımız dönemler oldu. Hep bu krizlerden büyüyerek çıktık. 

Yarın ne olur kaygısına hiç kapılmadan, ihtiyacımız veya stratejimiz doğrultusunda yatırımlarımızı cesaretle uyguladık, risk aldık. Bu uygulamayla, Türk Kablo Sanayi Makineleri üreticilerine, ilk kez üretecekleri bazı makinelerin siparişlerini vererek, bu sektörün gelişimine destek olduk.”

2M Kablo, yeni hedefleriyle ilerlemeye devam ediyor

Üretim kapasitesini tonaj olarak % 20 civarında arttıran 2M Kablo; bu yılsonuna kadar, zayıf akım kabloları üretiminin yanında, üretecekleri enerji kablolarıyla da öne çıkmayı hedefliyor. Yurtiçi satışlarını arttıran 2M Kablo, böylece tonaj olarak üretim kapasitesini % 60 arttırmayı hedeflerken, ihracatta ise % 35’lik bir artış bekliyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dereli, 2M Kablo olarak, yeni hedeflerle önümüzdeki yıllarda sektörde daha da ilerleyeceklerini belirtiyor.

 

 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account