Aydeniz İnşaat, Maldivler’de 50 yıllığına kiraladığı adaya otel yaptı. Konaklama ücreti gecelik bin 300-10 bin dolar arasında olan Ayada Maldives’de, Türk halı ve mücevherleri de konuklara satılacak. Aydeniz İnşaat, Maldivler’de 50 yıllığına kiraladığı adaya otel yaptı. Konaklama ücreti gecelik bin 300-10 bin dolar arasında olan Ayada Maldives’de, Türk halı ve mücevherleri de konuklara satılacak.

Editör
27.07.2011

 

Türk yatırımcısının uluslararası girişimciliğinin son örneğini Aydeniz İnşaat gösterdi. Aydeniz İnşaat, buradaki iş fırsatlarını değerlendirip 50 yıllığına ada kiraladı. Adaya 112 adet lüks villa ve suitten oluşan Ayada Maldives Resort Oteli yatırımı yapan şirket, 1 Ekim 2011 tarihinde hizmete açılacak. Maldivler’deki ilk Türk yatırımı olan Ayada Maldives’te villaların 50’si okyanus üzerinde, 62’si de deniz kıyısında konumlandırıldı. Ayada Maldives Turizm Koordinatörü Ömer Ülke, Maldivlerin turizmde bir marka olması nedeniyle burayı seçtiklerini, bunun Aydeniz İnşaatın ilk turizm yatırım olduğunu belirtti. Ekvatora 30 kilometre uzaklıkta bulunan, 150 bin metrekare büyüklüğe sahip olan adaya balayı çiftleri ve çocuklu aileleri beklediklerini, A ve A plus müşteri grubunu hedeflediklerini ifade eden Ülke, Ayada Maldives’te bir gece konaklamanın bedelinin bin 300 dolardan başladığını söyledi. Ömer Ülke “En lüks oda başlangıç fiyatımız da 10 bin dolar. Her villanın kendine özel yüzme havuzu var. Özel süit villalarımız için 24 saat kahya hizmetimiz olacak. Balık şeklinde olan adamızın tam ortasında 3.500 metrekare alan üzerinde kurulan Spa merkezimiz yer alacak. Burada Türk hamamı da bulunacak. Adada 7 restoran, Türk mücevher ve halılarının da satılacağı alışveriş merkezi, Türk kahvesi, çay ve nargilenin servis edileceği Türk Kafesi de yer alacak” diye konuştu. Ülke, projenin Avrupa’nın lider Turizm Geliştirme Şirketi 2010 ve Asya’nın önde gelen Turizm Geliştirme Şirketi 2010 dünya seyahat ödüllerini kazandığını ayrıca otelin lüksün sembolü olarak kabul edilen Amerikan Akademisi Konukseverlik Bilimi Beş Yıldızlı Elmas Ödülü’ne layık görüldüğünü söyledi.

Otelde Şu Ana Kadar 500-600 Geceleme Aldık

Tesisin 1 Ekim’de açılacağını, şu ana kadar 500-600 geceleme aldıklarını belirten Ülke, dünyanın her yerinden rezervasyonları bulunduğunu, tatil dönemlerine denk geldiği için Asya’nın ağırlıkta olduğunu kaydetti. Maldivler’de turizm yatırımı yapmanın zor olduğunu, birçok ürünün Maldivler’de bulunmadığı için ithal etmek zorunda kaldıklarını anlatan Ülke “Turizmde ikinci bir yatırımı da düşünüyoruz. Maldivler olabilir de olmayabilir de. Yatırımı 6-7 senede geri döndürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak : stargazete.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account